Co jest grane 24

5958 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Czwartek z filozofią: mroczna strona ludzkiej moralności

  Czwartek z filozofią: mroczna strona ludzkiej moralności

  spotkania i wykłady

  Czwartek z filozofią poprowadzi dr hab. Marcin Zdrenka, który opowie o mrocznej stronie ludzkiej moralności, czyli o przywarach mniejszych. Filozofowie i moraliści od stuleci poszukują odpowiedzi na pytanie jak dobrze żyć. Ale w szerokim obiegu większą popularnością cieszyły się nie świetlane przykłady cnotliwości i świętości, lecz soczyste opisy przywar, grzechów i wad. 

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Księga dżungli

  Księga dżungli

  przygodowy

  Ocena 5/6

  „Księga dżungli” w reżyserii Jona Favreau to oparty na motywach ponadczasowych opowiadań Rudyarda Kiplinga film fabularny, powstały w wyniku inspiracji klasyczną animacją Disneya o tym samym tytule. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik, „Księga dżungli” w spektakularny sposób łączy sceny kręcone z udziałem aktorów z obrazami wygenerowanymi komputerowo.Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź - filozof Baloo. Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między innymi pyton Kaa oraz podstępny KrólLouie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego„szkarłatnegokwiatu” – czyli ognia.

 • Piąta fala

  Piąta fala

  przygodowy

  Nie jesteśmy sami we wszechświecie. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. I tak, po czwartej fali ataku kosmicznych najeźdźców z siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi została zaledwie przerażona i zdesperowana garstka. Cywilizacja obcych przewyższa naszą tysiąckrotnie, udało im się poznać nasz sposób myślenia, przewidywać każdy krok. Niewiele wskazuje, by ktokolwiek przetrwał nadchodzącą piątą falę. Świat, w którym żyją Cassie, Evan, Ben i Sams, to płonące wymarłe miasta, krajobraz apokaliptyczny, nikt z ocalałych nie ufa nikomu innemu, strach paraliżuje Ziemię. Młodzi bohaterowie, by przetrwać, muszą dowiedzieć się, kim są przybysze, dlaczego chcą zgładzić ludzkość i czy istnieje choćby szansa na przetrwanie. Może im w tym pomóc młody mężczyzna, którego spotyka Cassie. Film oparty na bestsellerowej powieści (21 tygodni na liście bestsellerów „The New York Timesa”) Ricka Yanceya „Piąta fala”.

 • Ratchet i Clank

  Ratchet i Clank

  animowany

  Ocena 4/6

  Kinowa wersja jednej z najpopularniejszych gier wideo wszech czasów. Wyczekiwana przez miliony fanów „egranizacja” serii „Ratchet i Clank” to produkcja, o jakiej przez lata marzyli sympatycy serii gier – dopracowana jakościowo i wsparta wysokim budżetem i gwiazdorską obsadą dubbingową. W przeniesieniu konsolowego hitu z PlayStation na duże ekrany wzięli udział ojcowie cyklu z Insomniac Games, a o jakość animacji i dobrą zabawę widzów zadbali hollywoodzcy spece od produkcji familijnych, mający na koncie takie przeboje jak „Artur ratuje Gwiazdkę” i oscarowe „Gdzie jest Nemo?”. Głosów bohaterom użyczyli, między innymi, Sylvester Stallone, Bella Thorne, Rosario Dawson, John Goodman i Paul Giamatti. Po zdewastowaniu własnej planety, złoczyńca Drek wraz z armią posłusznych mu Blargów wyrusza na podbój kolejnych światów. Nieoczekiwanie na jego drodze staje para najbardziej zdumiewających bohaterów, jakich kiedykolwiek widział kosmos. To przedstawiciel legendarnej rasy Lombaxów – Ratchet oraz jego wierny druh Clank – mały robot o wielkim sercu i potężnym intelekcie. Aby ocalić wszechświat, Ratchet i Clank dołączą do Strażników Galaktyki, wyjątkowej grupy dowodzonej przez samozwańczego superbohatera – Kapitana Qwarka. Razem zrobią wszystko, by powstrzymać Dreka przed podbojem malowniczej Galaktyki Solana. A przy okazji odkryją, czym są przyjaźń, honor i prawdziwa odwaga.

 • Kurort świętuje 100-lecie i zaprasza na amerykańską paradę [STARE...

  180-lecie uzdrowiska i 100-lecie praw miejskich świętuje w tym roku Ciechocinek. Kurort pod Toruniem zaprasza do siebie turystów, najbliższe atrakcje zaplanował na majówkę.

 • II pokój toruński zupełnie jak 550 lat temu [ZDJĘCIA]

  Wierne odtworzenie wydarzeń z 1466 r., kiedy król Polski i wielki mistrz krzyżacki zawarli II pokój toruński, było niedzielną atrakcją Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

 • Wielki sukces dworu narzeczonej Chopina [GALERIA]

  Odrestaurowany zespół dworsko-pałacowy Orpiszewskich w Kłóbce, należący niegdyś do narzeczonej Chopina jest jednym z laureatów konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków "Zabytek Zadbany 2016". Wyniki ogłoszono wczoraj na gali w Zakopanem. Nagrody dostało zaledwie pięć zabytków z całej Polski. W tym roku do konkursu przystąpiło 46 obiektów z 14 województw. Do ścisłego finału dostało się 19 propozycji. Oto piątka laureatów:

 • Romański świadek chrztu Polski spod Torunia

  Wielu torunian uważa, że chrześcijaństwo na ziemię chełmińską dotarło wraz z Krzyżakami, czyli 260 lat po chrzcie Mieszka I. A było tu, zanim pojawili się niemieccy rycerze