• Honorowi obywatele Torunia - to tylko 10 osób wyróżnionych po 1989 r.

  Prof. Jan Hanasz astronom z PAN, działacz opozycji demokratycznej w PRL będzie kolejnym honorowym obywatelem Torunia. Ten zaszczytny tytuł jest nadawany osobom o uznanym autorytecie moralnym, które wniosły niepowtarzalny i trwały wkład do historii naszego miasta. Po przemianach demokratycznych 1989 r. godność honorowych obywateli otrzymało w Toruniu zaledwie 10 osób.

 • Mikołajkowe czytanie z prezydentem Zaleskim w ZS nr 9 [FOTO]

  Znani torunianie czytali dzieciom opowieści z popularnych książek o Mikołajku.

 • 25 lat Radia Maryja. Przypadki i wpadki ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka

  W sobotę Radio Maryja świętuje w Toruniu 25-lecie istnienia. Kariera ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka pełna jest kontrowersyjnych wydarzeń, z których redemptorysta zawsze wychodził obronną ręką. Nadawanie ukrytych reklam, niestosowne żarty, obraźliwe słowa, dziwne operacje finansowe oraz zwykłe wpadki i przejęzyczenia - to tylko niektóre przykłady.

Co jest grane 24

6521 imprez dziś
Do poczytania
 • Pierwsza wystawa Fridy Kahlo w Polsce. W przyszłym roku w Poznaniu

  Pierwsza wystawa Fridy Kahlo w Polsce. W przyszłym roku w Poznaniu

  WYSTAWY

  Frida Kahlo - dla jednych ikona feminizmu, dla innych wzorowa komunistka, ale przede wszystkim - wspaniała artystka z tragicznym życiorysem. Obrazy najsłynniejszej meksykańskiej malarki zobaczymy w przyszłym roku w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Nie przegap!
 • Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki

  Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki

  teatr lalek

  Przedstawienie opowiada o niezwykłym doktorze, Bonifacym Trąbce - lekarzu opiekującym się wszystkimi zwierzętami w swej leśnej chatce. "Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki" są próbą oswojenia dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie - między innymi gabinet zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, pracownię EKG, gdzie razem z przestraszoną myszką można zobaczyć, na czym polega badanie serca, laryngologa, który zbada słuch kukułki, gabinet RTG czy gabinet USG prowadzony przez dwa chomiki.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Underworld: Wojny krwi

  Underworld: Wojny krwi

  horror

  Kolejna część przebojowej serii o rywalizujących ze sobą na śmierć i życie Wampirach i Lykanach. Dwa zwaśnione światy przenikają się w brutalnej walce o supremację i przeżycie. W postać pięknej i przebiegłej Selene ponownie wcieli się Kate Beckinsale.

 • Sully

  Sully

  dramat

  Ocena 2/6

  15 stycznia 2009 roku Airbus A-320 linii US Airways wystartował z lotniska LaGuardia w Nowym Jorku. Gdy przelatywał nad Manhattanem, w maszynę uderzyło stado dzikich gęsi, niemal natychmiast unieruchamiając oba silniki. Pilot Chesley Sullenberger III nie stracił zimnej krwi i udało mu się dokonać niesamowitego wyczynu – wylądował na rzece Hudson, ratując życie 155 pasażerów. Ogłoszony przez media bohaterem, krótko cieszył się sławą. Choć wciąż napływały zaproszenia do popularnych programów, coraz częściej zaczęto podawać w wątpliwość słuszność jego decyzji. Clint Eastwood może i ma już 86 lat, ale najwyraźniej nie zamierza zwolnić tempa – oparty na faktach Sully to 35. film w jego reżyserskiej karierze. Choć cud na rzece Hudson uznano za wyjątkowe wydarzenie w historii lotnictwa, u Eastwooda happy end to zaledwie początek: prawdziwe kłopoty dopadły Sullenbergera dopiero po wypadku. Z pomocą grającego tytułową rolę Toma Hanksa (z fryzurą, której nie powstydziłby się sam doktor Emmett Brown) udowadnia, że społeczeństwo nikogo nie kocha bardziej niż zwykłych ludzi wykazujących się niezwykłą odwagą. Co nie przeszkadza mu w jednoczesnym pomniejszaniu ich zasług.

 • Sprzymierzeni

  Sprzymierzeni

  thriller

  Ocena 4/6

  Robert Zemeckis, twórca „Forresta Gumpa”, „Lotu” i „The Walk. Sięgając chmur”, przedstawia szpiegowski thriller z elementami romansu rozpisany na dwoje aktorów – laureatkę Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) oraz Brada Pitta. 1942 rok, Afryka Północna. Max Vatan (Pitt), oficer wywiadu, spotyka na swej drodze działaczkę francuskiego Ruchu Oporu Marianne Beausejour (Cotillard), zaangażowaną w śmiertelnie niebezpieczną misję na tyłach wroga. Ich ponowne spotkanie w Londynie i losy ich związku naznaczone są wspomnieniami wojny. Za scenariusz filmu odpowiada Steven Knight, którego scenariusz do filmu „Niewidoczni” przyniósł mu nominację do Oscara i nagrody BAFTA.