• Lexus, dom za 800 tys. zł. Zaglądamy do portfeli samorządowców

  Co roku przedstawiciele władz muszą składać oświadczenia majątkowe. Bierzemy pod lupę to, co napisali. Nasz cykl zaczynamy od zarządu województwa. To pięcioosobowe gremium z marszałkiem na czele, składa się też z dwóch wicemarszałków i dwóch członków. Wszystkich wybiera sejmik województwa, reprezentują koalicję PO-PSL.

 • Prawnuk Ignacego Domeyko z wizytą u marszałka [ZDJĘCIA]

  Pablo Domeyko wraz z małżonką Carmen Letelier byli w poniedziałek gośćmi marszałka Piotra Całbeckiego.

 • Świątynia o. Rydzyka krok po kroku. Jest co oglądać [GALERIA]

  Kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, przez torunian nazywany po prostu "kościołem o. Rydzyka", powstawał od 2012 r. 18 maja br. został konsekrowany przez legata papieskiego kardynała Zenona Grocholewskiego. W uroczystości uczestniczyło kilka tysięcy wiernych i niemal cały rząd z premier Beatą Szydło na czele. Był też szef PiS Jarosław Kaczyński. Do wnętrza świątyni można było wejść tylko na zaproszenia. Teraz kościół w Porcie Drzewnym jest otwarty dla wszystkich, msze św. odprawiane są codziennie. Byliśmy tam, naprawdę jest co oglądać, także na placu wokół tej budowli.

Co jest grane 24

5113 imprez dziś
Do poczytania
 • Leszek Możdżer: co czyta, co ogląda, czego słucha, co poleca

  Leszek Możdżer: co czyta, co ogląda, czego słucha, co poleca

  MUZYKA

  O „Diagnostyce karmy” Siergieja Łazariewa, filmie „Think Global, Act Rural”, płytach Milesa Davisa oraz o festiwalach Enter Enea i Jazz Nad Odrą opowiada Leszek Możdżer.

Nie przegap!
Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Alicja po drugiej stronie lustra

  Alicja po drugiej stronie lustra

  przygodowy

  Ocena 4/6

  Alice Kingsleigh ostatnie kilka lat spędziła przemierzając morza i oceany świata, jak niegdyś robił to jej ojciec. Po powrocie do Londynu Alicja natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik, Kot z Cheshire i Kapelusznik. Okazuje się jednak, że ten ostatni wpadł w poważne tarapaty i nie jest już sobą. By ratować przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem, w której stawką jest ocalenie Kapelusznika.

 • Summer Camp

  Summer Camp

  horror

  Ocena 3/6

  Producenci „Obecności” i cyklu „Rec”, który rozsławił na świecie hiszpańskie kino grozy, powracają do ulubionego tematu opętania i wyniszczających ludzkość epidemii. „Summer Camp” to historia zabójczego wirusa, którego atak zamienia wakacyjny obóz w prawdziwe piekło na ziemi. W obsadzie filmu m.in. gwiazdy obrazów „Naznaczony” i „Project Lazarus” oraz telewizyjnej wersji hitu „Zombieland”. „Summer Camp” to prawdziwa gratka dla miłośników horrorów, która granice filmowej ekstremy przesuwa jeszcze dalej i odważniej niż w przeszłości czyniły to „Martwe zło” i kultowy „Hostel” Eli’ego Rotha. Troje wychowawców kolonijnych z USA przylatuje do Hiszpanii na obóz językowy. Zamiast wypoczynku i łatwych pieniędzy, czeka ich desperacka walka o przetrwanie. A wszystko przez wirus, który zamienia ludzi w krwiożercze monstra. Kiedy choroba infekuje kolejne ofiary, a dawni przyjaciele stają się bezwzględnymi wrogami, przeżyć zdołają tylko nieliczni. Ci, którzy siłą, przebiegłością i okrucieństwem przewyższą stworzone przez wirus potwory.

 • Mój przyjaciel orzeł

  Mój przyjaciel orzeł

  dramat

  Ocena 3/6

  Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.