• Starówka powinna być jak londyńskie City

  To nie jest tak, że my, właściciele ogródków, nie chcemy porządku i estetyki. Tylko że wytyczne co do tego, jak mają one wyglądać, muszą być podyktowane też naszymi potrzebami, potrzebami restauratorów, całej branży gastronomicznej i naszych klientów.

 • Pisarze pomogli wybudzonemu ze śpiączki strażakowi

  Toruńskiej fundacji Światło udało się uzyskać wsparcie finansowe dla swojego podopiecznego - Grzegorza Króla, wybudzonego ze śpiączki. Fundusze zebrano dzięki eksperymentalnemu projektowi literackiemu "Wykup Słowo".

 • Prezes lotniska: Bydgoszcz-Toruń to lepsza nazwa

  Port Lotniczy rozpoczął kampanię reklamującą nową nazwę, choć decyzja co do jej zmiany zapadnie dopiero we wtorek na walnym zgromadzeniu udziałowców. Prezes spółki, Tomasz Moraczewski - Nasza decyzja była długo ważona. Jako prezes muszę dbać o spółkę i wsłuchiwać się w głos akcjonariuszy.

Co jest grane 24

11630 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Świat widziany oczami dzieci

  Świat widziany oczami dzieci

  warsztaty

  Podsumowująca drugie półrocze wystawa prac dzieci uczęszczających na zajęcia „Gry i zabawy plastyczne, ruchowe itp.” oraz „Trening kreatywności” prowadzonych przez Joannę Łagan. Dzieci potrafią zaskoczyć swoim świeżym spojrzeniem na otaczającą je rzeczywistość, będzie więc to także przygoda z ich szczególnym myśleniem o świecie.  

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • 183 metry strachu

  183 metry strachu

  thriller

  Ocena 4/6

  „Szczęki” nowej generacji. W wyniku splotu nieszczęśliwych wydarzeń, młoda kobieta, Nancy (Blake Lively), znajduje się na mieliźnie. Od brzegu dzieli ją jedynie 200 metrów, ale mieliznę opływa wielki żarłacz biały, krążący w wodach oddzielających Nancy od brzegu. Histeryczna walka o życie zamienia się w psychologiczną wojnę o przetrwanie.

 • Iluzja 2

  Iluzja 2

  akcja

  Ocena 3/6

  Grupa magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji – ukazując ludzkim oczom rzeczy o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont niczego nie podejrzewających bogaczy – tym razem wpadnie w nie lada tarapaty. Ich żądny zemsty dawny rywal doprowadzi do katastrofy podczas finału Super Bowl, o którą oskarżeni zostaną CZTEREJ JEŹDŹCY. Uciekając przed FBI i policją, znienawidzeni przez publiczność będą musieli udowodnić swą niewinność i usidlić swego wroga. A wszystko to oczywiście przy użyciu swych niezwykłych umiejętności.

 • Facet na miarę

  Facet na miarę

  komedia

  Ocena 4/6

  Diane (Virginie Efira) jest młodą i piękną prawniczką. Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Mężczyzna przedstawia się jako Alexandre (Jean Dujardin) i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki. Proponuje randkę, która połączy oddanie telefonu ze wspólną kolacją. Diane rusza na spotkanie z tylko jedną wskazówką ułatwiającą rozpoznanie nieznajomego: „nie sposób mnie przegapić”. Mężczyzna faktycznie bardzo wyraźnie odróżnia się od pozostałych gości restauracji. Jest najprzystojniejszy i… najniższy. Wzrost nie przeszkadza mu jednak czerpać z życia pełnymi garściami i być miłośnikiem wielkich wrażeń. Ich pierwsze spotkanie kończy się szalonym skokiem ze spadochronu. Diane ulega romantycznej fascynacji wyjątkowym i niezwykle dowcipnym mężczyzną. Jednak z czasem w serce kobiety zaczynają wkradać się wątpliwości…

 • Historia UMK: Woły, króliki, kury i wczasy

  Zimą 1945 roku, nie posiadając jeszcze w mieście niemal żadnych budynków na własność, uniwersytet zaczął myśleć o konieczności pozyskania majątków ziemskich w najbliższej okolicy Torunia, które ułatwiłyby aprowizację i wyżywienie pracowników powstającego UMK.

 • Tych świątyń w Toruniu już nie ma lub wyglądają inaczej [ARCHIWALIA]

  Wystawę poświęconą toruńskim kościołom - zarówno istniejącym, jak i tym, których już nie ma - przygotowało Archiwum Państwowe w Toruniu z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

 • Starodruk za 120 tys. zł w rękach Książnicy Kopernikańskiej [ZDJĘCIA]

  Książnica Kopernikańska wzbogaciła się w czwartek o pochodzącą z XV w. księgę "Vitae XII Caesarum". Starodruk przekazali bibliotece darczyńcy - firma CPP Toruń-Pacific i Urząd Marszałkowski. Zapłacili za niego 120 tys. zł.

 • Bronisław Malinowski. Śmierć przed ślubem [CO SIĘ WYDAJE]

  Wieczorem, w ostatnią niedzielę września 1981 roku, Ryszard Szczepański słyszał karetki jeżdżące po moście w Grudziądzu. Z okna widział niebieskie światła. O tym, że zginął jego wychowanek, Bronisław Malinowski, usłyszał od mieszkającego w tej samej klatce milicjanta. Kiedy dotarł na miejsce, 30-letni mistrz olimpijski w biegu na 3000 m z przeszkodami, już nie żył.