Co jest grane 24

13552 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Od Hipokratesa do Rydygiera

  Od Hipokratesa do Rydygiera

  wystawa

  Jak leczono w dawnym Toruniu? Jaki status posiadali medycy i aptekarze? Jakich używali narzędzi? Ekspozycja czasowa "Od Hipokratesa do Rydygiera" w Muzeum Historii Torunia ukazuje rozwój lecznictwa i usług medycznych w grodzie Kopernika. Toruń jest jednym z miast, w których władze Miejskie dość wcześnie interesowały się sprawami lecznictwa. Pierwsze informacje o tym pojawiają się w kronikach miejskich w XIII w., a w połowie XIV w. miasto zatrudniało już lekarza miejskiego i wydawało rozporządzenia o charakterze sanitarnym i porządkowym. Toruńscy lekarze i aptekarze przez wieki służyli swoją wiedzą i zaangażowaniem mieszkańcom miasta. Byli ogólnie szanowani, osiągając niejednokrotnie najwyższe zaszczyty, równocześnie rozsławiając Toruń. Ekspozycja w Muzeum Historii Torunia pokazuje historię toruńskich aptek, szpitali, medyków i aptekarzy wplecioną w dzieje medycyny. Oprócz obiektów związanych z historią miasta, na wystawie można zobaczyć także przedmioty związane z historią medycyny. Na wymienienie zasługują między innymi niezwykle cenne, pochodzące z XVII w. dokumenty z Archiwum Państwowego w Toruniu, sprzęt aptekarski i lekarski z różnych okresów, a także pojawiająca się na przestrzeni wieków literatura medyczna.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Dziewczyna z pociągu

  Dziewczyna z pociągu

  thriller

  Ocena 3/6

  Czasem niewinne marzenia zmieniają się w przerażającą rzeczywistość. Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

 • Asy bez kasy

  Asy bez kasy

  komedia

  Dave (Galifianakis), mimo społecznego niedopasowania, stara się rzetelnie wykonywać pracę konwojenta. Dzień w dzień transportuje cudze miliony, marząc o własnej fortunie i o zdobyciu serca koleżanki z pracy (Wiig). Fantazje przeradzają się w rzeczywistość, gdy Steve (Wilson) wraz ze wspólnikami decyduje się ukraść pieniądze zdeponowane w skarbcu firmy przewozowej. Potencjał kryminalny nowo zawiązanej szajki jest bardzo niski, ale akcja kończy się niespodziewanym sukcesem. Świeżo upieczonych przestępców od pełni szczęścia dzielą jednak tysiące policjantów i agentów federalnych. Najtrudniejsze więc jeszcze przed nimi. Żyjąc w ukryciu, ciężko bowiem wydawać miliony i pozostać niezauważonym.

 • Bociany

  Bociany

  animowany

  Ocena 3/6

  Bociany przynoszą dzieci... A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.