Czym jest Paszport Turystyczny?

1/26

Materiały Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

Paszport to wyjątkowa inicjatywa Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Książeczki można odbierać w wybranych punktach informacji turystycznej w regionie. - To kolejne już lato, podczas którego na kujawsko-pomorskich trasach i szlakach wakacyjnych towarzyszy nam nasz regionalny Paszport Turystyczny. Jak co roku, zachęcamy do wycieczek, zwiedzania i uczestnictwa w wydarzeniach turystycznych. Tym razem chcemy wszystkich przekonać do odwiedzenia i odkrycia dla siebie także mniej znanych miejsc województwa. Wiele z nich to turystyczne perełki, prawdziwe skarby z interesującą historią i niepowtarzalną atmosferą. Warto dać im się oczarować - zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Hasłem tegorocznej akcji paszportowej są kujawsko-pomorskie zakaMARKI, ułożone w ciekawe trasy wycieczkowe. Każda z nich jest precyzyjnie w Paszporcie naszkicowana, z dołączoną mapka ze wskazaniem interesującego nas rejonu województwa oraz opisem miejsc do odwiedzenia. Uzupełnieniem są kalendarium najciekawszych wakacyjnych wydarzeń na Kujawach i Pomorzu oraz namiary na punkty informacji turystycznej w całym regionie. - W tym roku sezon paszportowy jest dłuższy. Planujemy wycieczki po regionie na wrzesień, a także świetnie się zapowiadające jesienne imprezy - mówią organizatorzy akcji z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

W paszportowym konkursie czeka wiele nagród, w tym atrakcyjne pobyty dla kolekcjonerów pieczątek z rekomendowanych miejsc.

Dokładne informacje można znaleźć na stronie paszport.kujawsko-pomorskie.travel/

Więcej na ten temat: bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, toruń