W czerwcu br. w hotelu Rubbens&Monet w Łysomicach pod Toruniem szkolenia zorganizował miejscowy oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z maila do „Wyborczej” (pisownia oryginalna): – W sumie nie ma w tym nic dziwnego, jednak na godziny wieczorne została zaplanowana uroczysta kolacja w związku z 45. urodzinami Zastępcy Dyrektora Pawła Drzażdżewskiego (zdjęcie w załączeniu). Agencja na tą okoliczność wynajęła salę bankietową wraz z DJ-em. Impreza przewidziana jest do godziny 3. Za urodziny Pana dyrektora oczywiście płaci ARiMR. Tak się bawi dobra zmiana”.

Prawie wszystko się zgadza. Szkolenie zaplanowano na 13 czerwca. Drzażdżewski – jego zdjęcie dostaliśmy w formie linka do jednego z portali – obchodzi urodziny 12 czerwca. Ma 46 lat, w mailu został więc odmłodzony o rok.

Tego typu informacja trafiła także do innych mediów. Redakcja „Faktu” opublikowała nawet zdjęcia z urodzinowego bankietu: kilka osób tańczy, kilka podnosi do ust kieliszki. Wizerunki uczestników imprezy tabloid zamazał, poza twarzą dyrektor toruńskiego oddziału ARiMR Katarzyny Kaczmarek-Sławińskiej, która została uchwycona na parkiecie.

Pozostało 87% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej