Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Impreza ma coraz większy zasięg. W tegorocznej edycji zorganizowano dodatkowo kilka biegów przeznaczonych dla młodszych uczestników. Cała impreza miała kształt rekreacyjnego festiwalu. Uczestnicy Półmaratonu tradycyjnie - zgodnie z regulaminem - obowiązkowo musieli pobiec w charakterystycznych czerwonych strojach. Nie brakowało jednak lekkoatletów, którzy postawili na bardziej fantazyjne stroje - mieli całe przebrania św. Mikołaja. Biegacze ruszyli ze Starówki, by skierować się w okolice Wrzosów, a później wrócić w okolice Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

W tegorocznej, 13. edycji zawodów, odbyła się też - jak zwykle - akcja charytatywna. Biegacze przywieźli ze sobą upominki, które trafią wkrótce do podopiecznych z toruńskich placówek, m.in. domów dziecka. Półmaraton wygrał Siergiej Okseniuk z Ukrainy - miał czas 1;10,27.

Tak wyglądała rywalizacja biegaczy w ujęciu profilu Sportowy Toruń.

Wystartowała XIII edycja półmaratonu Świętych Mikołajów.

Posted by Sportowy Toruń on 6 grudnia 2015


Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.