Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu


Taką historią może poszczycić się kilka dużych toruńskich firm, zwykle jednak powstawały w PRL jako zakłady państwowe, Auto Frelik od początku jest zaś firmą prywatną. Powstała 50 lat temu przy ul. Poznańskiej, początkowo był to niewielki warsztat blacharstwa samochodowego. Dziś główny obiekt firmy mieści się przy Szosie Chełmińskiej. To salon z samochodami marek mercedes-benz i jeep oraz motocyklami ducati, na miejscu jest też serwis i lakiernia. Od 2012 r. Auto Frelik prowadzi również salon samochodowy w Bydgoszczy.

Firmę założył już nieżyjący Tadeusz Frelik. Obecnie interesem kieruje Anna Frelik, jego córka.

- Tato wpajał mi, że zawsze najważniejszy jest człowiek, że jeżeli chcemy, zawsze możemy wszystko osiągnąć i to, żeby zawsze podchodzić do drugiej osoby z uczuciem - mówiła właścicielka.

Znajomym rodziny Frelik jest pochodzący z Torunia prezenter Maciej Dowbor, który prowadził sobotnią galę.

- W mojej rodzinie wszystkie samochody, począwszy od skód, przez maluchy, a nawet wartgolfa były reperowane przez pana Frelika. U nas w domu nie mówiło się, że jedziemy do warsztatu, tylko "jedziemy do Frelika" - wspominał gwiazdor telewizji.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.