Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
W naszym mieście zorganizowano turniej kwalifikacyjny Zelmer 3x3 Quest. Przed Areną Toruń walczyli mężczyźni i kobiety; był również konkurs wsadów. Najbardziej efektowne wykonywał Łukasz Biedny - znany w Polsce specjalista od tego elementu gry.

W finale kategorii mężczyzn zwyciężyła ekipa Gingerbreads, która pokonała Zryw Toruń. W składzie triumfatorów byli: Adam Kirsz, Kamil Krużyński, Jakub Lamparski i Mikołaj Szumański.

Rozstrzygnięto też rywalizację w kat. U-18 mężczyzn. Wygrała w niej ekipa NWA Team - pokonała zespół Toronto TEAM. Złote medale oraz nagrody rzeczowe otrzymali Igor Brylewski, Kacper Lambarski oraz Jan Paleczny.

W niedzielę rywalizowano w kategorii męskiej open - wśród uczestników nie brakowało zawodników związanych na co dzień z klubami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.