Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl
1 z 14
Zmiana systemu ogrzewania
Chodzi o wymianę pieców węglowych na gazowe, elektryczne lub podłączanie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Projekt ma być kontynuacją i uzupełnieniem dotychczasowych przedsięwzięć Torunia, przyczyniających się do rozwiązywania problemu zanieczyszczenia powietrza w mieście i osiągania coraz znaczniejszego efektu ekologicznego.
Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl
2 z 14
Baterie słoneczne
Mają stanąć na ul. Kociewskiej. Na terenie inwestycji zaplanowano też wybudowanie dróg serwisowych z kruszywa oraz zasadzenie traw wokoło paneli, jak i pod nimi.
3 z 14
Rower miejski
Chodzi o systemu wypożyczalni rowerów miejskich wraz z budową infrastruktury - modernizacja i budowa tras dla pieszych i rowerzystów wzdłuż dróg publicznych. System wypożyczalni rowerów miejskich w Toruniu będzie uzupełnieniem systemu transportu miejskiego oraz zachętą dla mieszkańców oraz turystów do korzystania z tej formy transportu.
Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl
4 z 14
Park&Ride oraz Bike&Ride
Chodzi o budowę parkingów na obrzeżach Torunia, by mieszkańcy gmin ościennych mogli do nich dojechać swoimi samochodami, zostawić auta przy rogatkach i przesiąść się do komunikacji publicznej lub na rower miejski.
Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Wyborcza.pl
5 z 14
Inteligentne oświetlenie uliczne
Przebudowa oświetlenia ulicznego polegająca na wymianie przestarzałych opraw na nowoczesne, wykonane w technologii LED. Dzięki temu wielokrotnie zmniejszy się pobór energii elektrycznej. Nowy system zdalnego monitorowania i zarządzania w czasie rzeczywistym umożliwi inteligentne sterowanie oświetleniem w zależności od warunków pogodowych i natężenia ruchu ulicznego.
6 z 14
Ochrona dóbr kultury
Przeprowadzenie prac remontowo-konserwatorskich na Bydgoskim Przedmieściu. Chodzi o przywrócenie wartości historycznych, architektonicznych, estetycznych i funkcjonalnych zabytkowych kompleksów kamienic zlokalizowanych w otulinie Starówki.
Fot. Wojciech Kardas / Agencja Wyborcza.pl
7 z 14
Park Forteczny na Skarpie
Projekt obejmuje kontynuację remontu, prac konserwatorskich i adaptacyjnych w Forcie I oraz zagospodarowanie terenu na cele turystyczne, rekreacyjne, sportowe i kulturalne.
Fot. Wojciech Kardas / Agencja Wyborcza.pl
8 z 14
Zagospodarowanie lasów miejskich
Chodzi o stworzenie zaplecza rekreacyjno-wypoczynkowego dla mieszkańców miasta oraz ochrona walorów rekreacyjnych terenów leśnych. Realizacja projektu rozwiąże problem zbyt małej popularyzacji aktywnego spędzania czasu na łonie przyrody, poprawi jakość życia mieszkańców, doprowadzi do przystosowania do celów turystycznych lasów miejskich.
Fot. Mikołaj Kuras / Agencja Wyborcza.pl
9 z 14
Mała infrastruktura na osiedlach
Przedsięwzięcie obejmuje utworzenie przestrzeni integracji mieszkańców na terenie kilkunastu osiedli w Toruniu. W ramach projektu zaplanowano przede wszystkim budowę małej infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowo-sportowej.
Fot. Wojciech Kardas / Agencja Wyborcza.pl
10 z 14
Odkryj na nowo Toruń
Chodzi o odkrycie na nowo obszarów miasta Torunia, które choć zaniedbane, posiadają ogromny potencjał.
11 z 14
Modernizacja infrastruktury edukacyjnej
Chodzi o modernizację istniejących szkół i przedszkoli, by poprawić ich funkcjonalność. Prace te w szczególności mają objąć modernizacje łazienek, szatni oraz sal dydaktycznych, w tym także wymianę wyposażenia.
Fot. Tomasz Fritz / Agencja Wyborcza.pl
12 z 14
Dzieci niepełnosprawne w przedszkolach
Projekt obejmuje modernizację istniejących przedszkoli po to, by wyeliminować wszelkie bariery architektoniczne utrudniające dostęp dzieciom niepełnosprawnym w szczególności poprzez przystosowanie toalet, wejść do budynków i sal dydaktycznych.
Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl
13 z 14
Modernizacja terenów przedszkolnych
Chodzi o nowoczesną aranżację przestrzeni wokół szkół i przedszkoli obejmującą w szczególności modernizację i rozbudowę placów zabaw, rekultywację i modernizację terenów zielonych, modernizację chodników i miejsc parkingowych, stworzenie ogólnodostępnych miejsc rekreacji najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
14 z 14
Modernizacja terenów szkół
Projekt obejmuje nowoczesną aranżację przestrzeni wokół szkół zawodowych, a w szczególności rekultywację i modernizację terenów zielonych, modernizację chodników i miejsc parkingowych z uwzględnieniem elementów właściwych dla kierunków, w których kształci dana szkoła (np. elementy architektury krajobrazu, elementy placu manewrowego dla przyszłych kierowców, park ćwiczeń dla geodetów, itp.).
Wszystkie komentarze