Więcej
  Komentarze
  Rozmachu to ja w tym nie widzę. Pierdółki same. Wycyganić od wojska kawał poligonu, uzbroić pod inwestycje, może wreszcie ktoś tu coś będzie produkował, a nie takie tam bzdurki
  @mariusz-boro z ust mi to dosłownie wyjales, wlasnie mialem stawiac pytanie gdzie k@%#* zbrojenie terenow pod inwestycje i ich promocja
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @mariusz-boro z ust mi to wyjales. wlasnie mialem stawiac pytanie gdzie k@&*@ zbrojenie terenow pod inwestycje i ich promocja
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Jeżeli to naprawdę są plany Torunia na wydanie pieniędzy w ramach ZIT, to dawno nie widziałem takiego nieporozumienia Po pierwsze - to jest ciurkanie po 100-500 tys. złotych na pięćset maleńskich projekcików, które można zrealizować własnym sumptem. Do dużych pieniędzy trzeba przygotować poważne projekty, na które pieniędzy nie znajdzie się zbyt łatwo albo wcale. Po drugie i jeszcze ważniejsze. W ramach systemu zaproponowanego przez Bydgoszcz, z puli ZIT należy nam się jak kość psu kwota wyliczona na głowę. I to dostaniemy, choćbyśmy mieli najmarniejsze pomysły. Rzecz w tym, aby przygotować wartościowe projekty, dzięki którym największe pieniądze pójdą na inwestycje ponad-miejskie. Wówczas Toruń ma szanse na pieniądze większe, niżby do wynikało z liczby mieszkańców. Tutaj są konfitury! Prezydencie Zaleski i radni Miasta Torunia! Place zabaw i ścieżki rowerowe zostawcie Bydgoszczanom. To jest akurat na ich możliwości intelektualne. Czy to jest takie trudne do zrozumienia i zrealizowania?
  @cromio Co ty tak z tym intelektem. Przecież większość projektów, które tak inteligentnie zrealizowaliście w tym rozdaniu unijnych pieniędzy to poszło na pierdoły nie generujące miejsc pracy. Przecież to marszałek twierdził, że renowacja starówki i wyjęcie pieniędzy z lotniska to inwestycja równoważąca gospodarkę. Po wynikach doskonale widać jakie to jest bezrobocie w Toruniu i powiecie. Przy tych projektach co widać to znowu chcecie wydymać powiat toruński.
  już oceniałe(a)ś
  30
  32
  @gertner1971 dobrze ze wasze "inwestycje" w pylon i serpentynę pod nim przyniosły miejsca pracy. I nie strasz bezrobociem w powiecie bo u was wcale nie jest lepiej szczególnie ze wasz powiat jest mocno " bydgoski" i obejmuje głównie miasto Bydgoszcz.
  już oceniałe(a)ś
  22
  13
  @thorthorthor Mylisz się. Powiat Bydgoski nie obejmuje Bydgoszczy. Obejmuje wyłącznie gminy otaczające Bydgoszcz. Bydgoszcz, jak i Toruń posiadają prawa oddzielnego powiatu i obszar tych powiatów pokrywa się z obszarem gminy Bydgoszcz czy Toruń.
  już oceniałe(a)ś
  10
  5
  Może w końcu uda się połączyć jakimś chodnikiem Toruń i Grębocin? Teraz jest klepisko.
  @tortor5 No i to byłby projekt zgodny z zasadami ZIT. Ale tego władze nie przewidują.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Koniecznie wybudować kosmodrom im. Wielkiego Kulfona i trzy linie metra łączące kartofliska po jednej i drugiej stronie Wisły. A teraz na serio : połowa tych projektów jest wzięta z czapy, punkty przesiadkowe są może dobre dla metropolii, ale Toruń do nich nie należy, już widzę tłumy przesiadające się i jadące, no w zasadzie gdzie? do galerii handlowych? Aż ciśnie się na usta "Gospodarka głupcze!", gdzie są projekty, które poza wydaniem pieniędzy mają przynieść wartość generującą miejsca pracy, projekty, które powstrzymają ucieczkę młodych z miasta? Huśtawki i lampy ledowe? K.. co to ma być?
  @america_n_beauty trudno nie przyznać racji
  już oceniałe(a)ś
  23
  17
  A Rower miejski to zdaje się miał ruszyć 1 kwietnia. I co tam panie łysy? Stojaki montujecie?
  już oceniałe(a)ś
  33
  16
  To tak jakby wygrać 10 milionów w totolotka i wszystkie pieniądze wydać a to na samochód, a to na złoty zegarek, a to na luksusowe mieszkanie lubo na jakiś inny "cel", który nie przyniesie żadnego zwrotu z kapitału. Wydać, nacieszyć się, a potem płakać, bo jak się pieniądze skończą, a skończą się, to trzeba będzie lux auto sprzedać bo nie będzie na ubezpieczenie... Większość z tych "projektów" to wyrzucanie kasy w błoto tylko dlatego, że jest to kasa darmowa. Nie przynosi to absolutnie żadnego rozwoju, poza 1-2 projektami oszczędnościowymi nie spowoduje, że w kasie miasta przybędzie pieniędzy. A budowa farmy solarnej to całkowite nieporozumienie - koszty są kolosalne, a sam zwrot z inwestycji -ok 12 lat czyli 12 lat zamrożenia kolosalnych pieniędzy... dbanie o tereny zielone powinno się odbywać z budżeu miasta, no ale po co, skoro można dodatkowo zarobić przy administracji powoływania byle projektu do życia....będą przetargi, będzie klawo...Tak wydawać pieniądze to każdy potrafi, natomiast pomyśleć, aby inwestycja była kamieniem milowym niestety tylko nieliczni.
  @qazzaq111 zgodzę się ,ale to są póki co projekty. jak twierdzą nasze łyski jest ich kilkadziesiąt. pożyjemy zobaczymy.
  już oceniałe(a)ś
  28
  2
  Inwestycje ZIT powinny chyba służyć wszystkim gminom obszaru a nie tylko samemu Toruniowi? Poza parkingami P&R, pozostałe inwestycje są raczej silnie nastawione na miasto.
  już oceniałe(a)ś
  46
  35
  Już położono kostkę pod stację wypożyczalni na Pl. Św. Katarzyny. 1 kwietnia, to 1 kwietnia. Bez powodu takiej daty nie ustalono. Taki żart, żeby było weselej..
  już oceniałe(a)ś
  26
  15