Więcej
  Komentarze
  Gratulacje dla Torunia. Choć oczywiście sens tego artykułu na blogu jest zupełnie inny. W skrócie, jeżeli byłeś już wszędzie w Europie to te miejsca są równie piękne i urocze. Nie ma mowy o żadnych 10 najciekawszych miastach droga gimbazo...
  już oceniałe(a)ś
  143
  16
  I słusznie, Toruń jest najbardziej niedocenianym pod względem uroku polskim miastem. Ma ogromną i przepiękną starówkę, bulwary i Wisłę. Doskonały dostęp komunikacyjny...... i swojego lokalnego bożka.
  już oceniałe(a)ś
  79
  16
  Jak niewielkie to Toruń tu pasuje idealnie. Biorąc pod uwagę starówkę nie można mu odmówić uroku.
  @janmikolaj1 A starówkę w Bydgoszczy widziałeś? Gdybyś widział, to stwierdziłbyś, że bydgoska jest o niebo ładniejsza. I co najważniejsze, 700 lat mlodsza.
  już oceniałe(a)ś
  12
  44
  @red.bmx Ludziska w Polsce mają generalnie gdzieś animozje "krzyżaków" i "tyfusów." Toruń jest kameralny. Bydgoszcz jest większa i taka trochę wrocławska z jej kanałami. To dwa różne miasta, oba piękne, a każde inne.
  już oceniałe(a)ś
  31
  8
  @chateau W Bydgoszczy nie mówi się już "Krzyżacy" tylko "Trolle z Trollunia". Oczywiście starówka toruńska jest chyba najpiękniejsza w Polsce - obiektywnie.
  już oceniałe(a)ś
  16
  16
  @dna_low W Toruniu już się nie mówi "Tyfusy" (tak często) a "Bydło-szczochy z Bydło-szczy"
  już oceniałe(a)ś
  14
  14
  @red.bmx "I co najważniejsze, 700 lat młodsza"- koniec cytatu, za teraz pora na to byś zrozumiał znaczenie słowa "starówka".Młodsza nie znaczy lepsza.
  już oceniałe(a)ś
  8
  8
  @dna_low Mało mnie obchodzi jak obecnie mowi się na toruniaków w podfordońskiej wsi, ona zawsze będzie Tyfusowem.
  już oceniałe(a)ś
  5
  11
  @janmikolaj1 Oprócz starówki piękne jest dzielnica Bydgoskie Przedmieście, z resztą znajdująca się blisko starówki. Bardzo ładny park, piękne, choć w większości zaniedbane kamienice, ciekawe wille (ul. Słowackiego). Mieszkałem tam 3 lata, dzielnica ma klimat :).
  już oceniałe(a)ś
  7
  3
  10 europejskich miast, z których jedno leży w Azji... Po tym co powiedział ten pajac z FBI, czegóż się spodziewać po tych "erudytach"
  już oceniałe(a)ś
  16
  9
  Rovinij - w okolicy nie stwierdza się żadnego parku narodowego. Co najwyżej rezerwaty. Miasteczko zapchane w sezonie turystami (Kotor podobnież jeszcze gorzej). Pogoda bywa kapryśna, różna, taki już urok półwyspu Istria. "starożytne rzymskie wille" - większość zabudowy to jednak pozostałość po Wenecjanach, choć sam układ urbanistyczny pewnie jest starszy. Po rzymskich willach zostały fundamenty i posadzki na wybrzeżu trochę bardziej na południe (od Rovinij w stronę Puli przez Barbariga, Peroj, Fazana). Można to sobie sprawdzić np. na Panoramio. "i pozostałości bizantyjskiego pałacu" - to chyba o innym mieście mowa. To wszystko nie zmienia faktu, że miasteczko jest warte odwiedzenia włącznie z pobliskim Piranem i Poreczem.
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  Toruń istotnie jest piękny, szkoda tylko, że miasto tak słabo dba o turystów. Spróbujcie na stronie torun.pl znaleźć wersję angielskojęzyczną, a jak już Wam się ta sztuka uda - spróbujcie znaleźć plan parkingów w języku angielskim. O innych wersjach językowych nawet nie myślcie. :(
  już oceniałe(a)ś
  9
  5
  Trochę wąskie to zdjęcie jak na panoramę ;-)
  @chateau Chyba wysokie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Kotor kojarzy się z totalnym zakorkowaniem, całkowitym brakiem miejsc parkingowych (nawet na płatnych parkingach) i natłokiem nowych ruskich. Gdzie tu cisza i spokój?
  już oceniałe(a)ś
  4
  3