Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ciechocinek – miasto i gmina w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim, uzdrowisko koło Aleksandrowa Kujawskiego. Miejsce częstych występów lekko przeterminowanych, acz nadających się do spożycia artystów estradowych. Znane centrum handlu solą, bibelotami i tanią biżuterią. Ciechocinek znają w okolicy głównie z tężni, ale przebłyskują się i inne rzeczy, jak park z fontanną, a także wzorkami z kwiatków. Tężnie w Ciechocinku są trzy. Zbudowali je Niemcy. Pierwsze dwie w 1828, a ostatnią w 1848. I nieważne, czy szwabskie, czy nieszwabskie, liczy się zysk. Ten zaś jest olbrzymi, a w weekendy ulicą wzdłuż głównego wejścia ledwo można przejść. Dlaczego głównego? Bo jest ich więcej, dodatkowo przy nich nikt nie sprzedaje biletów, toteż można wejść sobie na teren tężni bez uiszczania opłaty. A ludzie i tak się pchają do kas. Kilkaset metrów od tężni znajduje się park. Tu też nie mniej ludzi, niż pod tężniami. Cień w gorące dni przynajmniej. Ale... czy tylko dla cienia tylu turystów tu się kręci? Hm, niekoniecznie. Po pierwsze, dla fontanny z Jasiem i Małgosią. Stoją sobie pod parasolem i patrzą, jak żul zbiera drobniaki, które ludzie wrzucają, aby do Ciechocinka powrócić. Do fontanny nie zbliżać się z małymi dziećmi, wyrzucą do wody wszystkie drobniaki i próbują podlić banknoty; Po drugie, dla wzorków z kwiatków. Tylko cóż w nich ciekawego? Droga dookoła, koło z czerwonych kwiatków, a w środku mniejsze kółka z żółtych kwiatków. Ba, a ludzie nie dość, że siadają na ławkach i się na to gapią, to jeszcze im się to podoba! Wprost dziecinada. Ciekawostki W sanatorium w Ciechocinku Maxi Kaz chodzi na łowy. W Ciechocinku mieszkają tylko starzy ludzie i ten cygan. Wszyscy inni przyjechali tam na wycieczkę albo do sanatorium. Ciechocinek – miasto soli, każda para się pie.... - Porzekadło ludowe Oo... Panowie pod kocykami - nie nie nie, to nie Ciechocinek - Powiedział pewien komentator Rolsatu podczas meczu rugby Polska - Ukraina
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  i znowu nas ciechocinek dyma
  @kaszczorek13 Ciechocinek jest OK. w przeciwieństwie do tych z Bydgoszczu co tu, na forach GW udają mieszkańców Torunia.
  już oceniałe(a)ś
  9
  3
  Nazwę Ciechocinek powinni zamienić na Toruń. Przecież teraz jak się zjeżdża z A1 do Torunia to chyba w Ciechocinku? A poza tym w Toruniu (już po włączeniu Ciechocinka) nie będzie problemu z turystami którzy przyjeżdżają na 2-3 godziny, bo będą kuracjusze. Widzicie jakie to proste?
  @byfor znów bydgoski zazdrośnik musiał wypełznąć ze swojego zapomnianego bydgoszczu.
  już oceniałe(a)ś
  10
  4