Zima będzie smakowała lepiej. Od 24 listopada w McDonald's ponownie dostępny będzie Burger Drwala. Przedpremierowo pojawił się jednak w Toruniu i to w wyjątkowej scenerii. Dzięki temu miasto będzie bohaterem nowego spotu, reklamującego kultowego już burgera.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Na tę informację miłośnicy Burgera Drwala czekali cały rok. Kultowy burger wraca do oferty McDonald’s. Drwal nierozerwalnie kojarzy się z okresem jesienno-zimowym. Pojawia się tylko w tym czasie, dla wielu oznaczając otwarcie najpyszniejszego sezonu w roku. Fani burgera regularnie dopytują restauracje w Polsce o datę jego powrotu do oferty. Okazuje się, że w tym roku bycie dociekliwym popłaciło.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

McDonald’s postanowił docenić najwierniejszych miłośników burgera, tych, którzy szczególnie nie mogli się doczekać jego powrotu, i zaprosił ich do Torunia – na przedpremierową degustację. Wybrani mieli okazję nie tylko spróbować smaku soczystej wołowiny, rozpływającego się w ustach kotleta serowego i chrupiącego bekonu, ale i dosłownie odkryć lepszą stronę zimy. 

Miłośnicy Drwala w Toruniu

Spróbować przedpremiorowo Burgera Drwala miała okazję Anita z Wałbrzycha. –  Zamieściłam komentarz na fanpage McDonald’s na Facebooku z pytaniem, kiedy będzie Drwal i tak trafiłam do restauracji. Drwal jest przecież jak przyjście Mikołaja. Wszyscy na niego czekają, zarówno moje miasto, jak i moi znajomi. Jesteśmy mocno zafiksowani na jego punkcie i przysięgam, takich kolejek jak w naszym małym Wałbrzychu nie ma pod żadnym innym McDonald’s, kiedy tylko Drwal wchodzi do obiegu – mówi Anita.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Do Torunia przyjechał też Mateusz, mieszkaniec Gliwic. – Napisałem komentarz na Facebooku, żeby oddali nam Drwala i dostałem wiadomość zwrotną, żebym odezwał się na podany adres e-mail. Kiedy tylko zbliża się zima, to przypominam sobie o Drwalu. Ser topiony! Nie można go z niczym innym porównać. Co roku czekam na tego burgera – mówi. Wśród fanów Drwala była też Natalia z Ostródy. –  Na stronie na Facebooku zapytałam, kiedy w końcu będzie Drwal - odpisali, że dadzą mi znać! Moje uwielbienie do Drwala zaczęło się 1,5 roku temu, kiedy spróbowałam go w klasycznej wersji – informuje.

Premiera w zaskakującej scenerii

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

W Toruniu na fanów Burgera Drwala czekał nie tylko  wyśmienity smak burgera. McDonald’s dla najwierniejszych gości przygotował niezwykłą niespodziankę, pozwalając im doświadczyć lepszej strony zimy! Burgera Drwala można było zasmakować w lodowej scenerii rodem z bajki. Kryształowe żyrandole, lodowe ściany, stoły, ławki i podłogi – pozwalały przenieść się do krainy dziecięcej radości. Nikt z odwiedzających nie spodziewał się tak wyszukanej atrakcji! Goście siadali na specjalnej ławeczce stojącej przy jednej ze ścian w sali jadalnej restauracji, a wgryzając się w Burgera Drwala, obracali się  o 180 stopni i trafiali do lodowej krainy, w której panowała temperatura nawet do -15 stopni Celsjusza. Do stworzenia tej wyjątkowej przestrzeni posłużyło 90 ton lodu w 720 bryłach.

Toruń w spocie reklamowym

Degustację Burgera Drwala w pięknej, zimowej scenerii zarejestrowały kamery. Ujęcia zostaną wykorzystane do stworzenia magicznego filmu, promującego lepszą stronę zimy. Dzięki temu Toruń będzie bohaterem najnowszego spotu reklamowego.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Drwal co roku z przytupem wraca do restauracji McDonald’s w sezonie jesienno-zimowym, a jego fani ustawiają się w długich kolejkach, by przypomnieć sobie wyśmienity smak burgera i nasycić się nim do czasu kolejnej premiery. Te zawsze zaskakują. Gdy Burger Drwal pojawił się w 2018 roku, w Lublinie powstała gigantyczna kula śnieżna, wewnątrz której znajdowała się restauracja McDonald’s, rok później w Gdańsku z okazji premiery zbudowano najdłuższą zjeżdżalnię lodową, a w ubiegłym roku w Szczecinie, McDonald’s dostarczał klientom zamówione Burgery Drwala dronami i obsypywał domy białym puchem. Kraina śnieżna w Toruniu doskonale wpisuje się w tę wyjątkową tradycję.

Po degustacji w Toruniu, przyjdzie czas na ogólnopolską. Burger Drwala ponownie dostępny będzie we wszystkich restauracjach McDonald’s w Polsce od 24 listopada.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej