Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bartosz Śmiśniewicz ma 173 cm wzrostu, piwne oczy i ciemne włosy, ostatnio był zameldowany w Bydgoszczy. Robert Böttcher to mierzący 174 cm wzrostu ciemny blondyn o niebieskich oczach. Natomiast Marian Piechocki ma 165 cm wzrostu, piwne oczy i włosy ciemny blond. Obaj są mieszkańcami Grudziądza.

W grudziądzkim więzieniu odsiadywali wieloletnie wyroki za przestępstwa przeciwko mieniu - m.in. rozboje, oszustwa. To recydywiści, siedzieli w jednej celi. Strażnicy zauważyli ich zniknięcie przed godz. 21, kiedy zbierali osadzonych na wieczorny apel. Prawdopodobnie uciekli z celi przez okno po przepiłowaniu krat. Na razie przepadli jak kamień w wodę, na nic zdała się blokada dróg wyjazdowych z Grudziądza. W niedzielę rano policja dostała zgodę od prokuratury na pokazanie wizerunków zbiegłych więźniów.

Wszyscy, którzy coś wiedzą o uciekinierach, proszeni są o kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu pod numerami 997 i 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.