Paweł Przedpełski i potwierdzający już transfer do KS Toruń Martin Vaculik znaleźli się w doborowym gronie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tai Woffinden, Jarosław Hampel, Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Paweł Przedpełski, Krzysztof Buczkowski i Martin Vaculik - to bohaterowie pierwszego w historii PGE Ekstraligi oficjalnego kalendarza ściennego.

Rok 2016 otwiera w nim indywidualny mistrz świata, Tai Woffinden. Pokazuje dziesiątki tatuaży, z których słynie od lat. Luty należy z kolei do Jarosława Hampela. - Wcielenie się w rolę modela nie stanowiło dla mnie problemu. Nowy rok warto rozpocząć od powieszenia w domu ładnego kalendarza - przekonuje w komentarzu dla ekstraligi.

Ta informuje, że " dwunastostronicowy kalendarz zawiera unikalne zdjęcia żużlowców, przedstawiające ich prywatnie, wykonane podczas dedykowanej sesji fotograficznej". Wydawnictwo zostało przygotowane z okazji 10-lecia Speedway Ekstraligi (2006 - 2016).

- To co jest w nim unikalne, polega na pokazaniu zawodników bez kombinezonów, ale często z akcentami żużlowymi. Kibice powinni być zadowoleni, mogąc zobaczyć swoich ulubieńców z nieco innej strony - mówi Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.

Według ligi niezwykle fotogeniczny podczas sesji zdjęciowej okazał się Martin Vaculik. - Naprawdę? - śmieje się Słowak tuż po obejrzeniu swoich pierwszych zdjęć. - Sesja do kalendarza była bardzo pozytywna. Wcześniej nie pozowałem do takich zdjęć, ale kiedy byłem młodszy, to zawsze lubiłem żużlowe kalendarze - dodaje Martin Vaculik.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem