Festiwal kultury popularnej DwuTakt to propozycja dla fanów komiksów, ale nie tylko. W sobotę z torunianami spotkał się popularny aktor i scenarzysta Stanisław Tym
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tym był odtwórcą roli kaowca w kultowym filmie "Rejs" z 1970 r., kręconym m.in. na Wiśle w Toruniu, sławę przyniósł mu także m.in. film "Miś", w którym zagrał Ryszarda Ochódzkiego. Jest też autorem scenariuszy do kilku filmów Stanisława Barei, felietonistą, pisarzem i rysownikiem.

W sobotę spotkanie z artystą w Dworze Artusa prowadził dziennikarz "Wyborczej" Grzegorz Giedrys. Fani twórczości Tyma mogli licytować wejściówki na niedzielny rejs z aktorem po Wiśle.

Na festiwalu DwuTakt wystąpili też m.in. rysownicy komiksowi. Na giełdzie można było nabyć archiwalne komiksy i pozować karykaturzyście. Starsi miłośnicy tej sztuki słuchali prelekcji o superbohaterach, a młodsi wcielali się w nich dzięki konsolom do gier.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Czytaj teraz
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem