W sobotę torunianie zwiedzili zakamarki zajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chociaż rocznica uruchomienia tramwajów w Toruniu mija dopiero 16 maja, to już w sobotę Miejski Zakład Komunikacji zaczął świętowanie. Imprezę połączono też z ogólnopolską akcją Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Zainteresowani mogli zwiedzić m.in. zajezdnię i izbę pamięci komunikacji miejskiej. Nie brakowało opowieści związanych nie tylko z historią toruńskich tramwajów, ale też ciekawostek współczesnych. Spotkanie zakończono krótką przejażdżką turystycznym tramwajem retro oraz najnowszym niskopodłogowym swingiem duo.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Polecam dla porównania artykuł o inwestycjach budowlanych Chin: wielkiechiny.wordpress.com/2016/04/17/biale-domy-luki-tryumfalne-i-wieza-eiffela/
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Takie nowoczesne metropolitarne rozwiązania w Bydłoszczy, że nie ma tygodnia aby tramwaj nie wypadł z szyn jadąc przez las do miasta Fordon. Szyny pękają gdzie się da przy lepszej okazji,a autochtoni uwielbiają parkować swoje furacze na torowiskach skutecznie uniemożliwiając ruch pojazdów szynowych. Ot taki miejscowy prowincjonalny kujawski folklor !
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  A w Bydgoszczy tramwaje jeżdżą już od 1888 roku, czyli dłużej! Bo Bydgoszcz, to Bydgoszcz i zawsze była lepsza od Torunia, gdyż wszelkie nowoczesne rozwiązania zawsze najpierw wprowadzane są w metropoliach, a dopiero później trafiają na głęboką prowincję.
  @mariusz!!! Słyszałem ,że wtedy też pojawili się pierwsi bydgoscy zakompleksieńcy a ich potomkowie do dziś leczą swoje kompleksy na toruńskim forum GW opowiadając bajki.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1