Teatr Muzyczny szykuje kolejną premierę - w Dzień Dziecka w sali koncertowej na Jordankach zobaczymy widowisko ?Tajemnica Tomka Sawyera? z muzyką autorstwa Sławka Wierzcholskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spektakl na motywach powieści Marka Twaina przeniesie widzów w świat przygody i dobrej zabawy. Kto nie zna bowiem fascynujących przygód Tomka Sawyera i jego przyjaciela Hucka Finna? Muzykę do spektaklu napisał toruński muzyk, harmonijkarz i znany bluesman - Sławomir Wierzcholski. Musical zawierał będzie jedenaście piosenek nawiązujących do XIX-wiecznej amerykańskiej muzyki folk w stylu hillbilly. - Jest to jednak tylko punkt wyjścia: w harmonii, melodyce i aranżacji utworów pojawią się też elementy bluesa, country, muzyki soul a nawet odrobina rapu - zapowiadają twórcy przedstawienia. - Piosenki, w większości bardzo dynamiczne, mają wciągnąć widzów do rytmicznego klaskania i wspólnego śpiewania.

Na scenie CKK Jordanki wystąpi także balet, który stworzą dzieci z toruńskich domów kultury. Reżyserem jest Giovanny Castellianos - Kolumbijczyk od ponad 20 lat mieszkający w Polsce. W spektaklu zobaczymy aktorów znanych już z wcześniejszych produkcji Teatru Muzycznego: Radosława Smużnego i Michała Cyrana oraz wiele nowych twarzy: Magdalenę Smuk, Mateusza Deskiewicza, Adama Mortasa, Klaudię Kuchtyk, Agnieszkę Brenzak i Barłomieja Sudaka.

Spektakle odbędą się w środę 1 czerwca o godz. 10 i 18 i w czwartek 2 czerwca o godz. 12 w sali koncertowej na Jordankach.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem