W sobotę Rynek Nowomiejski w Toruniu po raz pierwszy zamienił się w pchli targ, na który każdy może przynieść niepotrzebne rzeczy, sprzedać je lub wymienić na inne przedmioty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Udział był bezpłatny, by się wystawić, wystarczyło tylko wysłać formularz do urzędu miasta. Partner wydarzenia - serwis ogłoszeniowy OLX - dostarczył wystawcom specjalne koce, wypożyczał je za zwrotną kaucją 10 zł. Uczestnicy mogli przynieść dowolne artykuły: książki, antyki, zabawki, sprzęty gospodarstwa domowego. Zabronione były tylko przedmioty o większych gabarytach, np. meble. Najmłodszych gości witała maskotka pchełka.

To pierwsza edycja imprezy, magistrat chce, by na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych na Rynku Nowomiejskim. W tym roku targi zaplanował jeszcze na 2 lipca, 13 sierpnia, 3 września i 1 października. Regulamin uczestnictwa na stronie Biura Toruńskiego Centrum Miasta .

Niezależnie od tej inicjatywy, pchli targ odbędzie się też na tegorocznym święcie Bydgoskiego Przedmieścia, zaplanowanym na 18 czerwca. Wystawcy rozstawią się na rogu ul. Krasińskiego i Sienkiewicza w godz. 9-14. Społecznicy z Bydgoskiego zapewniają stoły i krzesła dla tych, którzy pierwsi się zarejestrują. Zgłoszenia przez internet: Bydgoskie.org .

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem