Toruńscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie grupy studentów z Turcji. We wtorek zostaną przewiezieni do prokuratury. Może im grozić do 5 lat więzienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przypomnijmy, zagraniczni studenci z programu Erasmus zostali zaatakowani w piątek nad ranem w okolicach ul. Sienkiewicza i Mickiewicza. W bójce najbardziej ucierpiał Ümit - 22-letni Turek, który trafił do szpitala z wstrząśnieniem mózgu.

- Dopiero po uzyskaniu zgody lekarza można było wykonać czynności z udziałem pokrzywdzonego. Po przesłuchaniu, w poniedziałek doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w zdarzeniu - relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Zatrzymani to 21- i 22-letni mieszkańcy Torunia. Młodszy z nich był już wcześniej znany funkcjonariuszom. W przeszłości był karany m.in. za niszczenie mienia i przestępstwa narkotykowe. Policjanci przekazali zebrane materiały prokuraturze. Ta z kolei zakwalifikowała sprawę jako zdarzenie o podłożu narodowościowym i wszczęła śledztwo. Młodzi bandyci jeszcze dzisiaj zostaną odprowadzeni na przesłuchanie. Grozi im do 5 lat więzienia.

We wtorek przed południem kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali trzeciego bandytę. To 23-letni mieszkaniec Torunia. W przeszłości nie był notowany przez policję.

Tymczasem w poniedziałek Ümit opuścił szpital i uczestniczył w kolejnych czynnościach procesowych. Więcej o sprawie przeczytasz tutaj.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To bydlo odosobnic na 10lat, musimy skonczyc z tymi chuliganami w Toruniu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Hallo Polaków było 6-ciu a turasów 7-miu ! O jakim pobiciu tu mowa ? Może należy w kategorii bójki i każdemu przedstawić zarzut, a nie w sposób chybiony na siłę wciskać "na tle narodowościowym" ? Prokuratorzy douczyć się bo w ten sposób nie błyśniecie. Wiem, że jest lewacka moda na takie rzeczy ale najbardziej liczy się zdrowy rozsądek !
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  takie bydło to tylko w TROL..uńku
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  co za frajerzy 5 lat paki bo im się chciało pobić studentów ale głvpie gnomy...
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Fajnie. Szkoda tylko, że nie ma takiej skuteczności w sytuacji gdy pobity zostaje Polak. Tak czy siak pewnie dostaną porządne wyroki tym razem, a nie dozór. O tyle lepiej dla reszty społeczeństwa...
  już oceniałe(a)ś
  6
  11
  Starły się dwie grupy mężczyzn ... i wszystko jasne to była ustawka ! Nie róbmy z igły widły ! Co robili "nad ranem" wyznawcy allaha w stanie upojenia na toruńskich ulicach ? Szukali kobiet do napastowania czy też innych mocnych wrażeń ? Zapomnieliście po co przyjeżdżali do nas w latach 70-tych i 80-tych XX wieku ? Na pewno nie po wiedzę. Popytajcie studentów Erasmusa z innych nacji jak się zachowują na co dzień turcy !
  już oceniałe(a)ś
  1
  7