W piątek rozpoczął się festyn "Razem z NATO". Impreza dla młodszych i starszych miłośników wojskowości potrwa do soboty na poligonie przy ul. Andersa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piknik militarny towarzyszy szczytowi NATO, który w tym tygodniu odbywa się w Warszawie. W sobotę w godz. 14-20 każdy chętny w Toruniu będzie mógł zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy, obserwować pokazy sprawności służb, posłuchać orkiestry i skosztować grochówki. Do Ośrodka Szkolenia Poligonowego przy ul. Andersa będzie można dojechać samochodem lub bezpłatnym autobusem.

Wojsko wystawiło na placu poligonowym dużo sprzętu, w tym transporter rosomak w wersji bojowej, amerykańskie pojazdy hummer, scout i honker, wyrzutnie langusta i rm10, haubice, cysterny, pociski spike i fagot oraz liczne czołgi - brytyjski chieftain, amerykański lekki stuart, różne modele niemieckich leopardów, radzieckie T-34, T-55 i T-72 oraz polski PT-91 twardy.

Poza wojskiem swoje możliwości zaprezentują inne służby. Policja rozstawi mobilne laboratorium kryminalne i miasteczko drogowe z symulatorem zderzeń i alkogoglami, które uzmysławiają, jak widzi i reaguje pijany kierowca. Podnośnik, wozy gaśnicze i ratownicze pokaże straż pożarna, pogotowie ratunkowe zaprezentuje ambulans i motocykl ratowniczy, a inspekcja transportu drogowego - pojazdy patrolowe. Będzie też część gastronomiczna z obowiązkową grochówką.

Wstęp na festyn jest wolny. Samochód można zaparkować w wyznaczonym miejscu przy ul. Andersa. W godz. 13.30-20.30 będą kursowały darmowe autobusy dowożące torunian na piknik. W drodze na poligon zatrzymają się na pl. św. Katarzyny, pl. Rapackiego, pl. Armii Krajowej, ul. Hallera i ul. Parkowej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Szanowny panie Mikołaju, Zdjęcie: nr 1 - Żenujące, do skasowania. Nie warto sobie tandetą skojarzeń psuć opinii nr 2 - Zrobiłem lepsze z tym sprzętem :-) nr 3 - To zdjęcie ma moc! nr 23 - Jak ktoś nie chce by mu robić zdjęcie - to się nie robi! (Świetny pomysł na zdjęcie) nr 24 - Kapitalny model, wzorcowo uchwycony. Zazdraszczam. Reszta, tam gdzie ludzie i sprzęt w działaniu: może być. Pozdrawiam Obserwator Toruński www.obserwatortorunski.pl PS. Domyślam się, że nie było czasu, aby zauważyć wszystkie tematy. Ten brak można sobie uzupełnić odwołując się do nr 2.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0