W toruńskim magistracie pojawiły się specjalne duże lupy ułatwiające czytanie dokumentów. Przytwierdzone są do ściany i oznaczone napisem: "lupa użytkowa TUTAJ POWIĘKSZYSZ TEKST". Pod szkłem powiększającym jest mały blat, na którym można położyć dokument.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Lupa zrobiona jest z atestowanych materiałów. - Szukaliśmy rozwiązania, które ułatwiłoby osobom starszym czy mającym problemy ze wzrokiem korzystanie z dokumentów i druków urzędowych - mówi Romuald Popławski, dyrektor magistrackiego wydziału organizacji i kontroli. - Dla wygody torunian zainstalowaliśmy sześć specjalnych powiększających lup w niektórych wydziałach i punktach informacyjnych urzędu miasta.

Z lup można skorzystać w punktach informacyjnych przy Wałach gen. Sikorskiego 8, Grudziądzkiej 126b, CH Plaza przy ul. Broniewskiego 90 oraz w wydziałach ewidencji i rejestracji przy Wałach gen. Sikorskiego 25 i spraw administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  a sa lupy pomniejszajace?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0