Dwaj młodzi mężczyźni zostawili swojego zmarłego w wypadku kolegę w rozbitym aucie. Policjanci z Chełmna znaleźli samochód w polu kukurydzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O rozbitym aucie stojącym na polnej drodze biegnącej przez pole kukurydzy w miejscowości Gorzuchowo poinformował policjantów operator numeru alarmowego 112. Do dyżurnego chełmińskiej komendy zadzwonił w niedzielę po godz. 4. Ten natychmiast wysłał funkcjonariuszy we wskazane miejsce.

W polu kukurydzy stał uszkodzony Volkswagen Sharan. Na tylnym siedzeniu auta siedział młody mężczyzna. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził, że 33-latek nie żyje. W samochodzie nie było innych osób. W pobliżu policjanci znaleźli 26-letniego mężczyznę, który przyznał się, że to jego samochód. Był pijany, miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Godzinę później mundurowi dowiedzieli się, że w grudziądzkim szpitalu jest mieszkaniec powiatu chełmińskiego, którego obrażenia mogą wskazywać na to, że uczestniczył w wypadku. Policjanci pojechali do Grudziądza, gdzie zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Stolno. W szpitalu pobrano od niego krew do badań na ustalenie zawartości alkoholu, ponieważ on też był pijany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Ostatecznie śledczy ustalili, że do wypadku doszło w miejscowości Pniewite, gdzie na łuku drogi kierowca nie opanował auta i uderzył w drzewo. Najprawdopodobniej w wyniku uderzenia zginął 33-letni pasażer. Zamiast wezwać pomoc dwaj pozostali uczestnicy wypadku odjechali uszkodzonym autem, po to, by porzucić je wraz z martwym kolegą w polu kukurydzy.

Mieszkaniec gminy Stolno i jego rówieśnik, mieszkający w powiecie tczewskim, są już po przesłuchaniu. Pierwszy będzie świadkiem. Został zwolniony do domu. Mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił przed oblicze prokuratora od którego najprawdopodobniej usłyszy zarzuty spowodowania po pijanemu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 12 lat odsiadki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Podobny wypadek pod Chełmnem zdarzył się kilka lat temu, zostawili umierającą dziewczynę przy rozbitym samchodzie i uciekli. To była głośna sprawa, nic nikogo jednak nie nauczyła.
  @berek-oberek Nauczyła sprawców, by lepiej ukrywać samochód z ciałem kolegi.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  Powalająca inteligencja. I oni skonczyli zapewne osiem klas i gimnazjum. Państwo wyrzuciło pieniądze na ich edukację w błoto.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0