Dwie jezdnie, obustronna droga rowerowa i chodnik - tak wygląda po przebudowie ulica Podgórna. Drogowcy, na miesiąc przed terminem, udostępnili ulicę kierowcom, pieszym i rowerzystom.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ulica została przebudowana na odcinku od Szosy Chełmińskiej do ul. Kołłątaja. Na skrzyżowaniu ulic Podgórna-Kołłątaja powstało małe rondo, które ma zredukować prędkość pojazdów, zapewniając w tym miejscu wysoką przepustowość. Skomunikuje ono również ulice Czarlińskiego z Podgórną i Kołłątaja. Na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja-Podgórna powstało 16 dodatkowych miejsc do parkowania. Pojawiło się także nowe oświetlenie.

- Inwestycja nie była łatwa z uwagi na szereg kolizji, na którą natknął się wykonawca po zerwaniu starej nawierzchni - wyjaśnia Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Zanim pojawiły się warstwy nowego asfaltu, a ulica zaczęła nabierać docelowego kształtu, została przebudowana cała infrastruktura podziemna. Usunięto kolizje gazowe, wodociągowe i teletechniczne.

Koszt robót wyniósł prawie 2,4 mln zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Biorąc pod uwagę, że tam nikt nie pracował całe dnie, albo pracowały 4 osoby to ta ulica powinna być oddana do użytku pół roku temu. Marnotrawstwo środków mieszkańców zmuszonych objeżdżać całą dzielnicę. Żenujący sukces MZD.... MZD popisało się jeszcze w projekcie wpuszając ścieżkę rowerową w łuku tego ronda w pas drogi. Koszmar projektowy. Kierowca najpierw patrzy czy idą piesi, a potem musi patrzeć w lewo czy jedzie rondem samochów, a tu z prawej zza ramienia wyskakuje mu rowerzysta wprost pod koła... no super.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  2,4 mln za 200 metrów dwupasmówki do ronda redukującego prędkość?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Temu komuchowi z Jabłonowa Pomorskiego wydaje się, że jest wszystko OK ! Naród mamy wspaniały ale ludzie to ku... !
  już oceniałe(a)ś
  1
  0