Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku uczestnicy po raz pierwszy mają okazję pomodlić się w konsekrowanym niedawno kościele - sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Na scenie obok świątyni zaplanowano koncerty zespołów folklorystycznych, Jana Wojdaka z zespołem Wawele oraz pochodzącej z Grecji piosenkarki Arisy Vinci. Punktem kulminacyjnym artystycznej części pikniku będzie koncert galowy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który o godz. 19 wystąpi z programem "Ortus Poloniae - Widowisko historyczne z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski". Jego scenariusz powstał specjalnie z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, spektakl wykorzystuje pieśni religijne i hymniczne oraz teksty źródłowe - od kronik Jana Długosza po cytaty ze św. Jana Pawła II.

Występy muzyczne są przeplatane wydarzeniami religijnymi. O godz. 15.30 w nowym kościele była msza, a następnie wystąpiła tam orkiestra koncertowa Victoria.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.