Tysiące słuchaczy i widzów Radia Maryja oraz Telewizji Trwam zjechało w sobotę na piknik w Toruniu. Festyn "Dziękczynienie w rodzinie" po raz ósmy odbywa się przy Porcie Drzewnym, gdzie o. Rydzyk wybudował Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku uczestnicy po raz pierwszy mają okazję pomodlić się w konsekrowanym niedawno kościele - sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Na scenie obok świątyni zaplanowano koncerty zespołów folklorystycznych, Jana Wojdaka z zespołem Wawele oraz pochodzącej z Grecji piosenkarki Arisy Vinci. Punktem kulminacyjnym artystycznej części pikniku będzie koncert galowy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który o godz. 19 wystąpi z programem "Ortus Poloniae - Widowisko historyczne z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski". Jego scenariusz powstał specjalnie z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, spektakl wykorzystuje pieśni religijne i hymniczne oraz teksty źródłowe - od kronik Jana Długosza po cytaty ze św. Jana Pawła II.

Występy muzyczne są przeplatane wydarzeniami religijnymi. O godz. 15.30 w nowym kościele była msza, a następnie wystąpiła tam orkiestra koncertowa Victoria.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jezus też nosił w sobie szatana-czyli złe myśli......jego słowa,,kto uwierzy będzie zbawiony,a kto nie uwierzy będzie potępiony''jest niczym innym jak bezczelnym straszeniem na wyrost !
już oceniałe(a)ś
14
1
Gawiedź ma igrzyska.
już oceniałe(a)ś
27
22
Mysle , ze te kadzidla i to "klepanie " modlow Pana Boga malo interesuje, raczej odwrotnie. Uradowaliby Pana Boga , gdyby przestrzegali jezusowe przykazanie "szanuj blizniego swego jak siebie samego".
już oceniałe(a)ś
26
22
Zlot baranów!!!! Wstyd dla miasta!!!!
@nieprawyiniesprawiedliwybis skąd to przekonanie nasycone poczuciem wyższości?
już oceniałe(a)ś
13
9
@america_n_beauty no właśnie, skąd? Jak urządza się występy na rynkach i placach różnej rangi to nie wstyd dla miasta?
już oceniałe(a)ś
4
5
@rozczarowana-torunianka Czy nie wydaje Ci się Torunianko, że "wstyd" jest w tym przypadku uczuciem względnym? Co dla jednego jest obciachem, dla drugiego jest świętym prawem demokracji. Nikt KODziarzy spod pomnika nie wygania, dobrze żeby i inni mogli też się spotkać. Wstydem byłoby, gdyby nie można było tego zrobić. "Baran" to określenie, którym również obdzielił przedmówca moich rodziców, którzy - gdy żyli, jeździli na takie RMzloty. Choć staliśmy raczej w opozycji światopoglądowej, nigdy nie ośmieliłbym się ich tak nazwać.
już oceniałe(a)ś
6
4
@america_n_beauty Rzadko się zgadzamy, ale też uważam, że ci, dla których Radio Maryja ma znaczenie mają prawo uczestniczyć w takich spotkaniach, na których mogą poczuć się dobrze, być częścią społeczeństwa. Jeżeli będziemy tak ich traktować, jak większość obecnych tu forumowiczów to trudno się dziwić, że nam się odwdzięczą także agresją. Naszym nieszczęściem jest jest dzielenie Polaków na lepszych i gorszych. Jak zwykle w takich sytuacjach bywa, zarówno jedni jak i drudzy uważają się za lepszych. .
już oceniałe(a)ś
2
2
@rozczarowana-torunianka Rzadko się zgadzamy, ale jakby coraz częściej :)
już oceniałe(a)ś
3
1
Sromotnik świętuje dobrą zmianę .Torunianom kondolencje.
już oceniałe(a)ś
27
23
No. Widzialen na Trwam. Wytrzymalem 3 minuty....Rydzyk plasal z blednym wzrokiem i rozwianym (resztkowym) wlosem..... Ludzie, to sie w pale nie miesci co sie w tym kraju dzieje....a to dopiero rozgrzewka....
już oceniałe(a)ś
19
16
Wawele? to az tak daleka trzeba sie posunac? zalosc przeplatana debilizmem
już oceniałe(a)ś
17
14
Skąd tyle ciemnoty w tym narodzie?
@nadobiektywny O kochany, to kwestia dobrej tresury od małego. W szkole dwa razy na tydzień. W bajkę opowiadaną przez minimum 15 lat w końcu najgłupsi uwierzą...
już oceniałe(a)ś
6
5