Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ta jedna z najciekawszych brytyjskich piosenkarek urodziła się w 1984 r. W 1993 r. przeprowadziła się z rodziną z Gruzji - najpierw do Belfastu, a później do Londynu. Kiedy miała 15 lat, wygrała w konkursie piosenki zorganizowanym przez telewizję ITV. Cztery lata później jej debiutancki album "Call off the Search" kupiło ponad 1,2 mln fanów. Album "Piece by Piece" sprzedał się jeszcze lepiej - dzięki piosence "Nine Million Bicycles".

Melua ma na swoim koncie sześć studyjnych albumów - w tym cztery mają status wielokrotnie platynowych. Znana jest ze swojej działalności charytatywnej - jest ambasadorem dobrej woli fundacji Save the Children. Przekazała zyski ze sprzedaży singla "Spider's Web" na rzecz potrzebujących. Innym przykładem jest nagranie covera Louisa Armstronga "What A Wonderful World" z którego wpływy przekazała na rzecz Czerwonego Krzyża.

W hali sportowej w Toruniu wystąpiła z Gruzińskim Chórem Kobiecym pod kierownictwem Teona Tsiramua.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.