Towarzyskie spotkanie rozegrano we wtorkowe południe w Arenie Toruń. W ten sposób zawodnicy sprzeciwili się ksenofobicznym atakom, które w ostatnim czasie dotknęły zagranicznych studentów toruńskiego uniwersytetu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mecz Tolerancji o puchar prezydenta Torunia odbył się na zakończenie trwającego w naszym mieście Tygodnia Tolerancji. W zawodach wzięli udział zagraniczni studenci z programu Erasmus oraz żacy z UMK, zawodniczki Katarzynek Toruń, zawodnicy Twardych Pierników i Toruńskiej Ligi Koszykówki, a także zaproszeni goście. Drużyny trenowali Maciej Broczek oraz Jacek Winnicki.

- Pokażmy, że Toruń jest miejscem bezpiecznym, przyjaznym i tolerancyjnym - mówi prezydent Michał Zaleski. - Trzeba podkreślić, że nasze działania nie kończą się z upływem Toruńskiego Tygodnia Tolerancji. Jesteśmy w trakcie przygotowywania długotrwałej i szeroko zakrojonej kampanii na temat tolerancji.

W walce z rasizmem i nietolerancją pomóc mają m.in. dodatkowe nocne patrole policji i straży miejskiej na Starówce, szkolenia dla osób odpowiedzialnych za miejski monitoring oraz pogadanki w szkołach. Pieniądze na ten cel zarezerwowano w miejskim budżecie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy przed meczem uczczono minutą ciszy ofiary islamskich zamachów, za które odpowiedzialni są zwolennicy multi-kulti?
  @chrupek.kukurydziany Przydałaby się raczej minuta ciszy nad Twoim utraconym rozumem
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  @cyggnus Typowy lewacki argument (nieistniejacy), więc atak ad persona... żenujące.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  A co konkretnego przyniósł ten mecz w kwestii tzw. tolerancji?
  @marcin.grzegorz zadowolenie elit - w ten sposób walczą ze złem.. brakowało mi jedynie marszu w ciszy po meczu..
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wreszcie jakaś impreza na hali inna niż rozgrywki ligowe które tłumów tez nie przynoszą. Marna inwestycja zarządzana przez miernych ale wiernych ludzi prezydenta Skibiński, Jakubowski, czy pasierba Ciasto-Cytowicz. A sama impreza propagandowka bez żadnego efektu. Po co to i czemu za nasze pieniądze?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Tolerancja – zachowanie, które polega na tym, żeby nie wj ...ać ŁKS-owi, jak się jest za Widzewem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0