Poczta Polska sprzedaje kopertę i znaczek wydane z okazji 25-lecia Radia Maryja. Rozgłośnia założona przez o. Tadeusza Rydzyka będzie obchodzić jubileusz w sobotę w Toruniu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Znaczek z wizerunkiem Maryi został wydany w nakładzie 360 tysięcy sztuk, kosztuje 2 zł. Z okazji 25-lecia toruńskiego Radia Maryja Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży także okolicznościową kopertę z naklejonym znaczkiem pocztowym.

Na kopercie znalazł się cytat Jana Pawła II pochodzący z 1994 r.: "Cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie, do cywilizacji miłości".

Radio Maryja zostało założone 8 grudnia 1991 r. przez zgromadzenie redemptorystów. Jego szefem jest o. Tadeusz Rydzyk.

Rocznicowe obchody w Toruniu

Sympatycy Radia Maryja będą świętować 25-lecie stacji 3 grudnia w hali przy ul. Bema w Toruniu. - Już bardzo blisko do świętowania srebrnego jubileuszu powstania Radia Maryja i powstałych przy nim innych dzieł ewangelizacyjnych na chwałę Bożą i dobra Polski oraz Polaków w Ojczyźnie i świecie. Ileż stało się dobra i dalej dzieje się dzięki łasce Bożej i dzięki Współpracownikom - dzięki Wam! - czytamy w komunikacie ojca dyrektora na stronie Radia Maryja. - Za Was chcemy dziękować, za każdego, za żywych i zmarłych. Wielkie świętowanie. A ileż jeszcze dobra do zrobienia w nas i przez nas!

O. Rydzyk przypomina, że jego radio powstało 8 grudnia 1991 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Były to dwie małe stacje - po 100 W - w Toruniu i Bydgoszczy.

Uroczystości rocznicowe odbędą się 3 grudnia w hali przy ul. Bema w Toruniu i 8 grudnia w bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. W naszym mieście będą wydawane bezpłatne karty wstępu. Zaplanowano m.in. różaniec oraz koncert-widowisko "Piękna nasza Polska cała" w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. O 15.30 zacznie się uroczysta msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który wygłosi też homilię.

- Na miejscu świętowania będzie można także zjeść coś bardzo taniego, ciepłego, wypić, np. herbatę i kawę. Będą miejsca siedzące, kulturalne sanitariaty. Będzie można kupić pamiątki, dobre książki, płyty CD, DVD, pierniki toruńskie. Zbliża się "Mikołaj" i Boże Narodzenie. Zawieźcie do domu, do waszych dzieci, znajomych, młodzieży, do starszych, coś dobrego - zachęca o. Rydzyk.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Uważam, że lizanie Matki Boskiej po "plecach" jest cokolwiek absurdalne i może trącać o obrazę religijnych przekonań (czy aby nie jest to obrazoburcze wyciągać mokry język w stronę Matki Boskiej?), ale jak to się mówi : nie mój cyrk nie moje małpy.. Zwycięzcy mają takie prawo, więc kto im zabroni... Gdy Nowoczesna dojdzie do władzy (oby nigdy..), wówczas na znaczku zapewne będą chcieli umieścić Kijowskiego.. takie prawo zwycięzcy...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  zamienili znaczki WOŚP na znaczki Radia Maryja.... widać dobrą zmianę i kierunek dalszych zmian
  @befata Przecież WOŚP jak każda inna firma może zamówić sobie własny znaczek: przez stronę internetową envelo.pl/e-znaczek-pocztowy
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Bałwochwalstwo i pycha ....
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Czyli w sobotę znów przyjezdni będą obnosić się ze swoim zboczeniem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Bedzie kolejna dotacja dla lucyfera
  już oceniałe(a)ś
  1
  0