Na toruńskim lodowisku Tor-Tor Caritas zainaugurował akcję sprzedaży świec wigilijnych, dzięki której pomoże potrzebującym dzieciom.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Świece są sprzedawane co roku przed Bożym Narodzeniem w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Uzyskane w ten sposób pieniądze Caritas przekazuje na całoroczne dożywianie w szkołach i świetlicach, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek dla uczniów.

We wtorek na Tor-Torze odbyła się impreza inaugurująca tegoroczną akcję, pod hasłem "Płomień Miłosierdzia". Jej ukoronowaniem było zapalenie ogromnej świecy wigilijnej. Zaprezentowali się też łyżwiarze figurowi, hokeiści i służby mundurowe, zaśpiewały dziewczęta z Młodzieżowego Domu Kultury, a dzieci dostały słodycze i odblaski. Caritas zaprosił na imprezę 3 tys. uczniów. Na Tor-Torze byli też m.in. prezydent miasta Michał Zaleski i biskup Andrzej Suski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ile kosztowalo wynajecie hali przez Caritas? Ile bedzie kosztowalo wynajecie Areny Torun przez Rydzyka? To sa pytania do ciebie towarzyszu gospodarzu Jak bys mylil hale, to ta od Rydzyka jest gdzie krzyczales do klechy rok temu "Tu jest Polska"
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Dzieci maja po 5 stówek a więc dalsza pomoc jest niepotrzebna. To kolejne oszustwo by wyciągnąć od nas pieniędzy na hulanki, swawole i płatny seks pijaków w czarnych sukienkach.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0