Na toruńskiej Starówce rozpoczął się montaż świątecznych iluminacji. Światła rozbłysną dokładnie w mikołajki, czyli 6 grudnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tradycyjnie już świetlne zawieszki montowane są przy głównym trakcie Starówki, wkrótce rozświetlą także ul. Chełmińską, Szczytną, Mostową i okolice św. Katarzyny. Udekorowane zostaną także drzewa, fontanna Flisaka, a przy Wałach gen. Sikorskiego, pl. Rapackiego i przed CKKK Jordanki pojawią się ażurowe anioły. Tuz przed mikołajkami w sąsiedztwie pomnika Mikołaja Kopernika stanie okazała choinka, a na Rynku Nowomiejskim szopka bożonarodzeniowa.

Starówka ozdabiana jest głównie świetlnymi dekoracjami, które były już wykorzystywane w poprzednich latach, ale nie zabraknie też nowości. Te ostatnie zamontowane zostaną przy ul. Panny Marii, Franciszkańskiej, Szewskiej, Moście Paulińskim, Zaułku Prosowym i placu Teatralnym. Ponadto choinka na rynku Nowomiejskim zostanie ozdobiona 700-metrowym ledowym łańcuchem. Na nowe dekoracje miasto wydało 19 tys. zł.

Wszystkie ozdoby sa własnością miasta. Pomysły na udekorowanie Starówki uzgadniane są pomiędzy Wydziałem Gospodarki Komunalnej a Biurem Toruńskiego Centrum Miasta. Montażem zajmują się firmy Elkard i Energa.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem