W poniedziałek zostanie zamknięta ul. Włocławska przy skrzyżowaniu z ul. Łódzką w Toruniu. Inaczej kursować będą autobusy linii nr 11.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 

Wszystko przez budowę kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Włocławskiej. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Łódzkiej do wjazdu do Toruńskiego Parku Technologicznego. Roboty potrwają około tygodnia.

Od godz. 9 w poniedziałek autobusy linii nr 11 jadące w kierunku centrum zawracać będą na pętli przy ul. Spacerowej i bez zatrzymywania się na przystankach dojadą do przystanku „Włocławska” przy ul. Łódzkiej.

Reorganizacja linii nr 11
Reorganizacja linii nr 11  user01

 Fragment większej całości

Prace są częścią inwestycji, podczas której zostanie przebudowany odcinek drogi krajowej nr 91 o długości około 2,4 km od ul. Lipnowskiej do ul. Zdrojowej. Od ul. Lipnowskiej do Włocławskiej powstaną dwie jezdnie, a na wysokości ulicy Włocławskiej zostanie zbudowane trzywlotowe rondo. 

Na dalszym odcinku od Włocławskiej do ul. Zdrojowej planowana jest przebudowa obecnej jezdni - powstaną tu drogi dla rowerzystów i chodniki dla pieszych. Nad torami kolejowymi linii Kutno-Piła, zostanie zbudowany nowy wiadukt, dostosowany do nowego układu drogowego.

Roboty wykona konsorcjum firm PBDI i Erbudu. Miasto zapłaci za inwestycję 16,8 mln zł.

Inaczej po pierwszym etapie

Pierwszy etap przebudowy ul. Łódzkiej zakończył się w 2015 roku. Arteria została zmodernizowana na odcinku od ul. Andersa do ul. Lipnowskiej (skrzyżowanie z Trasą Wschodnią). Długość przebudowanego fragmentu wynosi 1,3 km. Teraz ulica Łódzka jest trasą dwujezdniową - ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Podczas przebudowy wykonano kanalizację deszczową i nowe oświetlenie. Powstał chodnik i ścieżka rowerowa, co poprawiło  bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W rejonie skrzyżowań zbudowano dodatkowe pasy, pozwalające skręcającym na bezkolizyjne pokonanie skrzyżowania. Wykonawcą robót była firma PBDI. Koszt przeprowadzonych w 2015 roku prac to 11,6 mln zł.

- Równolegle z przebudowa ul. Łódzkiej realizowane były  prace związane z  budową tzw. bajpasu, który umożliwia płynny i bezkolizyjny przejazd, bez konieczności wjazdu na rondo, kierowcom jadącym od strony ul. Andersa w kierunku Łodzi - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem