W niedzielę w lasku przy ul. Bema miłośnicy rekonstrukcji historycznych zaprezentowali inscenizację poświęconą "żołnierzom wyklętym".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po widowisku historycznym z pobliskiego parkingu wyruszył bieg „tropem wilczym”. Uczestnicy pokonali dwa dystanse, 8 tys. oraz 1963 metry. Ten drugi to nawiązanie do roku 1963, w którym poległ ostatni z żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

Wydarzenia odbyły się w ramach Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, który jako święto państwowe obchodzimy 1 marca. Kilkudniowy program toruńskich obchodów obejmuje m.in. pokazy filmów i spotkania z Franciszkiem Batorym, bratem rozstrzelanego przez komunistów majora Józefa Batorego ps. „Argus”. Oficjalna uroczystość wojskowa odbędzie się w środę o godz. 10 pod pomnikiem „wyklętych” przy Al. Solidarności.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Też rzygam...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czytając wypowiedzi śliskiego wacka i salama nie wierzę, że retoryka komunistów z lat minionych, aż tak dobrze zakorzeniona jest w społeczeństwie... Mogą sobie pogratulować.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ofiary bandytow tez upamietniono?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  czy odtworzyli zabijanie polskich dzieci przez wyklętych?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czyli spotykamy się pod tym kartoflem z trzema grabiami?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  odtworzyli gwałty i morderstwa?
  @moherowyninja Tak - było pokazane jak UB katuje AKowca i jak Armia Czerwona zabija Polaków.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  rzygam...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0