Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nazwę kapeli wymyślił wokalista Wayne Barrett w 1975 – zaczerpnął ją z tytułów płyt swoich ulubionych wykonawców: Diamond Dogs Davida Bowiego oraz Slaughter on 10th Avenue Micka Ronsona.

Slaughter and the Dogs był jedną z pierwszych grup punkowych w północno-zachodniej Anglii. 20 lipca 1976 zespół udział w legendarnym dziś koncercie w „Manchester Lesser Free Trade Hall” u boku Sex Pistols i Buzzcocks, który zainspirował powstanie manchesterskiej sceny punkowej (skoncentrowanej wokół klubu „Electric Circus"), na której swoją karierę w niedalekiej przyszłości zaczęli m.in. Alberto y Lost Trios Paranoias, The Distractions, The Drones, The Durutti Column, The Fall, The Freshies, Joy Division, Magazine, The Nosebleeds oraz The Passage.

Poniedziałkowy koncert w Toruniu był częścią europejskiej trasy, w trakcie której zespół promował swój najnowszy album „Vicious".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.