Do zderzenia samochodu z kolumną transportującą ciężki wojskowy sprzęt doszło w piątek wieczorem na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy . Uzbrojenie było amerykańskie. W kraksie wzięła udział laweta wioząca pojazd M2 Bradley i vw polo.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To kolejny wypadek z udziałem amerykańskich żołnierzy. Wojskowa kolumna przejeżdżała przez Bydgoszcz, jechała na południe. Pojazd wiozący ciężki sprzęt uderzył w volkswagena polo. Na lawecie znajdował się M2 Bradley - bojowy wóz piechoty ważący 20 ton. Jak informuje policja, kobieta kierująca samochodem została zabrana do szpitala na badania.

Kraksy z Amerykanami
To nie pierwszy wypadek z udziałem amerykańskiego sprzętu, odkąd brygada USA rozpoczęła przenoszenie się do Polski. Przydarzył się wcześniej pod Zieloną Górą. Tam na drogę wysypały się pociski. Samochód przewrócił się na drodze krajowej 27, tuż za Świdnicą w woj. lubuskim. Ciężarówka przewoziła pociski do czołgów. Auto prawdopodobnie wpadło w poślizg i przewróciło na bok. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało, lekko ranni byli dwaj amerykańscy żołnierze.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy Bydgoszcz to dzielnica Torunia?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Wiadomości z Torunia" "Do zderzenia...doszło w piątek wieczorem na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy ." W Toruniu nie ma bydgoskiego ronda Fordońskiego :) "Do zderzenia samochodu z kolumną transportującą " Samochód zderzył się z kolumną? A nie z innym pojazdem? "Auto kontra czołg", "W kraksie wzięła udział laweta"; "M2 Bradley bojowy wóz piechoty" Wóz piechoty nie jest czołgiem :) I jak się okazuje to było auto kontra laweta :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0