Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Swoje dzieła prezentowali podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, zakładów aktywności zawodowej oraz uczniowie szkół specjalnych z całego regionu. Na kiermasz prace przygotowało blisko 200 niepełnosprawnych artystów z 49 placówek.

– Nasze wystawy od lat promują twórczość osób niepełnosprawnych. Dokonując zakupów podczas kiermaszu nie tylko pięknie udekorujemy dom, ale także wspieramy ich rehabilitację – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na kiermaszu można było kupić pisanki, stroiki, haftowane serwetki, kartki i ozdoby świąteczne oraz oryginalną biżuterię. Całkowity dochód ze sprzedaży wystawcy przeznaczą na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Nagrody od marszałka

Na kiermaszu marszałek Całbecki wręczył nagrody laureatom eliminacji regionalnych 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie,,Albertiana 2017”. Widzowie zobaczyli spektakl teatralny,,Jest ok!”, przygotowany przez nagrodzony w konkursie Teatr,,Wyspa”, działający przy Fundacji,,Wiatrak”. Wystąpił też Łukasz Beiger, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Brodnicy, który zdobył I miejsce wśród solistów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.