Władze miasta same się cenzurują, wiedząc dobrze, co może się nie spodobać obecnej władzy politycznej, a dodatkowo w Toruniu - także ks. Rydzykowi - pisze nasza czytelniczka w liście do redakcji. Poniżej jego treść
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szanowna Redakcjo. Nie chciało mi się wierzyć, czytając artykuł o oficjalnym uruchomieniu nowej toruńskiej elektrociepłowni na gaz ziemny, że uroczystą inaugurację tej ważnej dla Torunia inwestycji zignorowali zarówno włodarze miasta, jak i członkowie władz Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego, a także przedstawiciele współinwestora – Polskich Inwestycji Rozwojowych.

Prezydent Michał Zaleski, tak chętnie uczestniczący we wszystkich niemal inauguracjach, otwarciach miejskich imprez, obchodów, rocznic, a także inwestycji, tym razem pozwolił sobie na zlekceważenie nie byle jakiego wydarzenia. Podobnie – urzędnicy wojewódzcy.

Ciekawa to postawa, zważywszy, że ta kosztowna, nowoczesna inwestycja powstała przecież za zgodą i w wyniku niezbędnych decyzji władz miasta. Prawdziwy gospodarz miasta ucieszyłby się i dał temu wyraz, pozyskując na swoim terenie inwestycję zmniejszającą w poważnym stopniu zanieczyszczenie środowiska. Można więc się dziwić, że ta zwyczajna sprawa, czyli udział w uroczystym uruchomieniu inwestycji, stała się aktem politycznym.

Władze miasta same się cenzurują, wiedząc dobrze, co może się nie spodobać obecnej władzy politycznej, a dodatkowo w Toruniu – także ks. Rydzykowi. Na nie tak odległym w czasie otwarciu kościoła w Porcie Drzewnym, choć natury religijnej była to uroczystość, nie zabrakło prezydenta miasta wraz z wysokimi urzędnikami. Może byli tam również urzędnicy wojewódzcy.

Trzeba jednak znać miarę wydarzeń. Myślę, że mieszkańcy Torunia (choćby niektórzy) zapamiętają sobie dobrze, jak koniunkturalnie i bojaźliwie zachowują się najwyżsi urzędnicy miasta. Smutne to i tyle.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Czy prezydent Zaleski przestraszył się o. Rydzyka?

Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bandyta w sukience, który otoczył się najgorszym po fachu elementem!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Lanser Zaleski nie poszedl przeciac wstegi inwestycji za 550mln zl Przeciez nieudacznik Zaleski byl na kazdej imprezie z przecinaniem wstegi nawet gdy inwestycja byla za 5tys - byle sie pokazac w mediach A ciemny torunski plebs glosuje na nieudacznika co wybory
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To jest dowod ze Zaleski wykona kazde polecenie Rydzyka Nieudaczniku gospodaru- za jaka kwote Rydzyk wynajmuje Arene torun? Dlkaczego jest to tajemnica nieudaczniku Zaleski? Nieudaczniku Zaleski. Nova Trading ucieka z Portu Drzewnego przez twoja polityke, nieudaczniku Zaleski
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zalewski - kolejny czerwony który stał się czarny. Takie czasy - trudno mieć pretensje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Szanowna Pani. Myślę że patrząc z punktu widzenia dobra miasta władze podjęły właściwą decyzje. Elektrociepłownia wybudowana i nie zniknie w zwiazku z tym obecność władz miasta byłaby w tym przypadku działaniem wywalającym dla oszołomów którzy to miasto niestety w pewnej liczbie zamieszkują, a ostatnio maja także znaczący wpływ na jego losy poprzez swoje powiązania . Z tego co gdzieś czytałem są plany wykupienia elektrociepłowni przez spółki zarządzane przez skarb państwa . Możemy wiec liczyć na rozsądne ceny za ciepło ;) i usatysfakcjonowanie korzystną dla niego decyzją największego toruńskiego pieniacza . Ciekawe czym to się skończy? W ciepłowni a obecnie elektrociepłowni bylem trzykrotnie . kilkanaście lat temu , podczas budowy bloków gazowych i na ich otwarciu . Nic wieczne nie jest. Cześć węglowa jest już znacznie wyeksploatowana i była wbudowana w w starej technologi . To przeżytek.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Może właśnie nikt się nie dogadał, co do tych gwarancji cen i podwyżek o maksymalnie 10%... wszyscy za tym zapłaczą, stąd ciągła mantra o środowisku, ale to że w przeciągu kilku lat ceny skoczą w kosmos, to już cicho- sza...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ta inwestycja POwstała na zgliszczach oddanej prawie za darmo i przynoszącej zyski EC Grębocin w obce łapy ! Będą POdwyżki ciepła. Już tej zimy zapłaczecie i zazgrzytacie zębami., Kasa będzie wypływała szerokim strumieniem do Francji. A można było inaczej. " Warchoły, to wy! - Wy, co liżecie obcych wrogów podłoże, czołgacie się u obcych rządów i całujecie najeźdźcom łapy, uznając w nich prawowitych wam królów. Wy hołota, którzy nie czuliście dumy nigdy, chyba wobec biedy i nędzy, której nieszczęście potrącaliście sytym brzuchem bezczelników i pięścią sługi. Wy lokaje i fagasy cudzego pyszalstwa, którzy wyciągacie dłoń chciwą po pieniądze - po łupież pieniężną, zdartą z tej ziemi, której złoto i miód należy jej samej i nie wolno ich grabić. Warchoły, to wy, co się nie czujecie Polską i żywym poddaństwa i niewoli protestem. Wy sługi! Drzyjcie, bo wy będziecie nasze sługi i wy będziecie psy, zaprzęgnięte do naszego rydwanu, i zginiecie! I pokryje waszą podłość NIEPAMIĘĆ!"
  @1robert315 Przepraszam za tak osobiste pytanie, ale czy przypadkiem nie zapomniałeś ostatnio o zażywaniu swoich leków?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @1robert315 Lepiej do Francji niż do geszeftów rydzykowych.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Wilk Stepowy oj, nie tylko ostatnio. Od przepissania, od 10 lat ne bierze.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  szlachcic, jedziesz!
  @sdb :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0