Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Mundurowi, wyposażeni w tarcze, kaski i pałki ćwiczyli warianty przywracania naruszonego porządku, a także taktykę zatrzymywania osób z wykorzystaniem środków pirotechnicznych. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Elementem, na który położono szczególny nacisk, było błyskawiczne i właściwe, do zastanych okoliczności, wydawanie i wykonywanie poleceń, które podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku, stanowią o skuteczności działania policji – informuje Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Trwające kilka godzin ćwiczenia dotyczyły m.in.: zapoznania się z charakterystyką obiektów sportowych, doskonalenia tworzenia szyków policyjnych, przemieszczania się pododdziałów policji na obiektach sportowych, działań zgrywających ze sobą policjantów, którzy w przypadku zbiorowego zakłócenia porządku, będą interweniować w pododdziałach zwartych.

– Ponadto policjanci realizowali symulacje działań wynikające z aktualnych zagrożeń terrorystycznych, w tym doskonalili umiejętności z zakresu prowadzenia działań ratowniczych, ewakuacji uczestników imprez masowych w przypadku uzyskania informacji o podłożeniu lub zlokalizowaniu urządzenia wybuchowego na terenie obiektu sportowego – informuje Chlebicz.

Szkolenie odbyło się w Toruniu na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego, stadionie miejskim i żużlowej Motoarenie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.