Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Powstała w 2014 roku formacja jest laureatem wielu nagród na festiwalach bluesowych w całej Polsce. W Toruniu zagrała ostatni koncert podczas swojej krajowej trasy. – Już po pierwszym kawałku wiedziałem, że Toruń czuje bluesa – opowiada Piotr Kozub z zespołu Manfredi & Johnson. – Im dalej w koncert tym żywiej. Wzajemne nakręcanie się publiki i nas doprowadziło do niespodziewanych wcześniej muzycznych efektów. Wyjście w publikę podczas jednego z numerów Roberta Johnsona było strzałem w dziesiątkę. Całość zakończył sowity bis przy współudziale jednego z naszych toruńskich przyjaciół, który wsparł nas wokalnie. Podsumowując – koncert życia. Bez ściemy.

W Hard Rock Pubie Pamela przy ul. Legionów 36 przed duetem Manfredi & Johnson zagrała grupa Widok na Bluesa. Powstały w 2008 roku zespół wykonuje muzykę z pogranicza bluesa i rocka. Frontmanem bydgoskiej formacji jest Detlef Hoeltken – niemiecki wokalista i gitarzysta. Towarzyszą mu: Grzegorz Marciniak (gitara, wokal), Grzegorz Markuszewski (gitara basowa), Waldemar Warmiński (perkusja).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.