W poniedziałek, 1 maja, sezon nawigacyjny rozpoczyna prom w Nieszawie. To nie tylko możliwość przeprawienia się przez Wisłę na wysokości miedzy Toruniem a Włocławkiem, ale też atrakcja turystyczna
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przeprawa promowa w Nieszawie ma długą tradycję, obecna jednostka z napisem „Nieszawa” jest jedyną tego typu w Polsce, została zbudowana w 1991 r. w stoczni w Sandomierzu. Przed sezonem przechodzi konserwację, a zgodę na jego kursowanie wydaje Polski Rejestr Statków.

Prom z pewnością jest atrakcją turystyczną tego nadwiślańskiego miasteczka, ale pełni przede wszystkim rolę praktyczną. Najbliższe mosty znajdują się w Toruniu i we Włocławku, stateczek pozwala więc mieszkańcom okolicznych miejscowości i kierowcom, którzy akurat znajdą się w pobliżu, przekroczyć Wisłę bez nadkładania drogi. Kursuje w sezonie nawigacyjnym, od początku maja do końca października.

W maju prom pływa od poniedziałku do soboty w godz. 7-18, a w niedziele i święta w godz. 8-18. Z lewego brzegu Wisły odpływa o pełnej godzinie, a z prawego – 15 minut po pełnej godzinie. Przewóz samochodu osobowego to koszt 8 zł, jedna osoba za przepłynięcie musi zapłacić 1 zł. Dodatkowych informacji udziela obsługa promu pod numerem tel. 793-012-483.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dzisiaj skorztalem z przeprawy promowej. Droga faktycznie wymaga remontu jednak nie grozi urwaniem podwozia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Droga dojazdowa przez las do promu od strony Bobrownik jest tak dziurawa że przejazd nią to gwarantowane urwanie podwozia przy samochodzie są na niej takie dziury że nie idzie przejechać .Chyba jest jakiś odpowiedzialny urząd za ten odcinek drogi w sumie to ok.1km.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0