Do 15 maja wykonawcy mieli czas na postawienie urządzeń, teraz place muszą zostać odebrane przez pracowników urzędu miasta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowe miejsca do ćwiczeń znajdują się w Czerniewicach, w Parku Tysiąclecia, na Bydgoskim, Skarpie, Wrzosach, Rubinkowie i obok placu zabaw dla dzieci w fosie przy ruinach zamku krzyżackiego (na zdjęciach). Place „Od juniora do seniora” z urządzeniami sportowymi typu New Age Fit z nawierzchnią bezpieczną oraz info kioskiem powstają za pieniądze z budżetu obywatelskiego. Koszty urządzeń, ich postawienia oraz zaprojektowania placów to w sumie około 825 tys. zł.

Na wykonanie miejsc do ćwiczeń firmy miały czas do 15 maja. Do końca miesiąca potrwają odbiory. – Sprawdzimy jak wykonawcy wywiązali się z zadania. Czy trzeba coś uzupełnić albo poprawić – mówi Marcin Maksim dyrektor wydziału inwestycji i remontów Urzędu Miasta Torunia.

Mieszkańcom nie przeszkadza, że place nie zostały jeszcze odebrane.

– To świetne miejsce do rozciągania się po bieganiu – ocenia jeden z mieszkańców Podgórza, który w niedzielę korzystał z placu w Parku Tysiąclecia. – Nie wiedziałem, że oficjalnie jeszcze nie można z placu korzystać, ale wydaje się, że wszystko jest w porządku.

– Jeśli mieszkańcy korzystają przed odbiorem, to robią to na własną odpowiedzialność – zaznacza dyrektor Maksim.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Na Czerniewicach na ul.Solankowej stoi niedokończony plac. Od 3 tygodni nie ma tam żadnego robotnika.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  pomysł wybudowania siłowni "na Wrzosach" czyli w zasadzie na Koniuchach 3 metry od takiej samej już siłowni godny podziwu. No ale chociaż można wybrać kolor:) Czerwona (nowa) albo żółta (stara, 2 letnia;p)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kto to taki toruniak, słyszałem o toruńczykach, ale o toruniakach nie?
  @kaktus1a No wiesz: toruniaki, bydgoszczaki, etc. Do wyborcza.pl/toruń też dotarła "dobra zmiana".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @jacek-jacenty To nie dobra zmiana lewacka szumowino lecz efekt gimnazjalny !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0