Od wczoraj Toruniem rządzą studenci: wieczorem dostali symboliczne klucze do miasta od prezydenta Zaleskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Juwenalia 2017 zaczęły się w czwartek od przemarszu przy dźwiękach muzyki spod domu studenckiego nr 6 przy ul. Słowackiego w kierunku sceny głównej przy Collegium Humanisticum UMK na Bielanach. Tam odbyły się wybory Króla i Królowej Juwenaliów, a także nastąpiło symboliczne przekazanie studentom kluczy do miasta przez prezydenta Torunia . Następnie rozpoczęły się koncerty.

W piątek kolejna dawka juwenaliowych szaleństw – na scenie głównej na Bielanach zagrają: Bomba Kaloryczna, Nocny Kochanek, MIG i Poparzeni Kawą Trzy. W sobotę studenckiej braci zaprezentują się natomiast: Factor 8, Chór Sound'n'Grace, Cugowscy i Łąki Łan. Oprócz głównej zaplanowano też scenę klubową – w piątek od godz. 21 w klubie Od Nowa imprezowiczów będą zabawiali didżeje: Dwa Sławy + DJ Paragraph51, Soundsystem, DJ Brose, DJ Kostek oraz DJ Drumr.

W ciągu trzech juwenaliowych dni odbędzie się kilkanaście imprez, przede wszystkim w plenerze. Będzie można pograć m.in. w bilard, ping ponga, paintball, piłkarzyki stołowe, postrzelać z łuku lub potańczyć zumbę. Sporo rozrywki powinien zapewnić sobotni mecz w błocie na boisku bielańskim. Tradycyjnie już zaplanowano także wspólne śniadanie – w sobotę od godz. 11 na trawniku przy siedzibie samorządu studenckiego będzie można nabrać sił na ostatni dzień juwenaliowych szaleństw. W konwencję tegorocznej imprezy wpisują się warsztaty cyrkowe, które odbywać się będą codziennie w godz. 10-20 w pubie Cyrkowa w Ratuszu Staromiejskim.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem