Na kolejne śniadanie biznesowe prezydent Torunia Michał Zaleski zaprosił w piątek mecenasów kultury, czyli przedsiębiorców wspierających wydarzenia artystyczne w naszym mieście. - Toruń kulturą stoi - stwierdził Zaleski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Śniadanie z prezydentem zjadło w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży ok. 30 toruńskich przedsiębiorców wspierających kulturę w naszym mieście.

– W naszej ocenie kultura jest on jednym z najważniejszych potencjałów Torunia, który może zainteresować przedsiębiorców, działających już jako mecenasi, ale i także działających na granicy wspierania kultury, jej rozwoju, nie zawsze w wymieniony wcześniej sposób, a więc także np. uczestnicząc we współtworzeniu przedsięwzięć kulturalnych, ponieważ mają takie ambicje, możliwości i potrzebę – powiedział prezydent Zaleski.

Prezydent przypomniał, że rocznie w mieście odbywa się około 1500 imprez kulturalnych.

– Jest to dowód na to, że Toruń to miasto kultury o trzech głównych elementach, które napędzają dalszy jej rozwój. Są to: ludzie – twórcy oraz odbiorcy, a także baza – zarówno lokalowa, są w Toruniu bowiem teatry, muzea, sale koncertowe i wystawowe, jak i finansowa, gdyż samorządy wykazują dużą chęć wspierania imprez i działań kulturalnych – stwierdził Zaleski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Podziwiam i szanuję gest prezydenta wobec mecenasów kultury. Nie pamiętam, by Bruski zrobił coś takiego.
  @wiemgdzietakeja Bruski jest mniejszym populistą? ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @seba-76 Populistą chyba jest większym, ale nie wie czym jest kultura. Dla niego kultura to "Pcham ten syf Bydgoszcz".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Hmmm... nie mam pojęcia jaka jest definicja kultury wg pana prezydenta? Toruń jest głównie konsumentem kultury, bo twórców można wymienić na palcach jednej ręki. Głównym mecenasem jest urząd marszałkowski, więc jaki urząd taka kultura ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Prezydent przypomniał, że rocznie w mieście odbywa się około 1500 imprez kulturalnych" Towarzyszu gospodarzu, a z imprezami kulturalnymi czasem nie jest tak jak z imprezami w Arenie Torun? Dla nabijania imprez tam, jakis bezmozgowiec organizuje mecze ligowe pinponga dla 100 kibicow w hali na 5tys miejsc, w hali z jadna z najwiekszych kubatur w Polsce Towarzyszu gospodarzu, sa domniemania ze to wy towarzyszu!!! Czy to prawda? I z tego co mowil swego czasu trener siatkowki w czasach 1 ligi o przymusie grania tam, to moze byc prawda
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kultura i Toruń? Śmiech na sali.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0