Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Elegancka Rowerowa Masa Krytyczna wystartowała z Rynku Nowomiejskiego. Trasa przejazdu miała 14 km, wiodła m.in. ulicami: Bulwar Filadelfijski, Reja, Mickiewicza i Bydgoską. Zakończenie tradycyjnie zaplanowano pod pomnikiem Kopernika.

– Zachęcamy wszystkie uczestniczki i wszystkich uczestników Eleganckiej Masy do założenia szykownych strojów – apelowali organizatorzy. - Pokażmy, że na rowerze można wyglądać elegancko i nie ma problemu, aby korzystać z tego środka transportu podczas codziennych podróży po mieście. Pokażmy, że na co dzień rowerem można poruszać się stylowo.

Przed startem odbyły się konkursy dla najbardziej eleganckich rowerzystek i rowerzystów. Były też konkursy niespodzianki. Nagrody to zaproszenia do toruńskich kawiarni, restauracji, centrów rekreacji, salonów masażu oraz bilety na spektakle, do kina i na koncerty.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.