Torunianki Julia Lewandowska i Joanna Kowalska wygrały konkurs na kolorystykę oczyszczalni ścieków przy Szosie Bydgoskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak powiedziały laureatki konkursu, skupiły się na tym, by wszystkie budynki oczyszczalni komponowały się, a nie konkurowały. Głównym motywem znajdującym się na obu zbiornikach w oczyszczalni jest Wisła – od źródeł aż do ujścia. Towarzyszą jej elementy krajobrazu i charakterystyczne budynki: gotyckie kamienice, krakowskie Sukiennice, most w Warszawie i nasz Ratusz Staromiejski.

Prace nad przeniesieniem zwycięskiego projektu torunianek na zbiorniki w oczyszczalni zaczną się w tym roku.

Na konkurs nadesłano prawie 30 prac z całej Polski. – Mamy już za sobą etap inwestowania w tzw. twardą część naszej działalności, czyli w rury, instalacje, technologie. Przyszedł czas, żeby zadbać o „opakowanie”. Mam tu na myśli obiekty oczyszczalni, które są widoczne dla jadących z Bydgoszczy do Torunia, a którym przydałaby się nowoczesna, estetyczna, idąca w stronę artystyczną aranżacja. Stąd właśnie wziął się pomysł konkursu – powiedział Władysław Majewski, prezes spółki Toruńskie Wodociągi.

W MCSM przy ul. Łokietka, gdzie rozstrzygnięto konkurs, można oglądać wyróżnione prace.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Jak oceniasz zwycięski pomysł torunianek?

Jarosław Kurski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W końcu to ma być strefa uzdrowiskowa! Można smród przykryć pięknym malunkiem i już będzie miły aromat!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Hasło promujące ten event oczyszczalni przy Szosie Bydgoskiej : "łatwiej kominy ślicznie pomalować, niźli smród lecący od nich zlikwidować"
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  O to od nowego roku będą podwyżki za ścieki, bo te kilkaset tysięcy zł na malowanie trzeba jakoś "zarobić" :D
  już oceniałe(a)ś
  0
  0