Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pokonanie niespełna 8-kilometrowej trasy na Barbarkę zajęło cyklistom około 45 minut. Kolumna rowerowa prowadzona przez prezydenta Michała Zaleskiego, a zabezpieczana przez policję i straż miejską, przejechała przez lasek bielański do ulicy Balonowej, a następnie ul. Olszewskiego do kampusu uniwersyteckiego na Bielanach, ul. Morycińskiego do Polnej i dalej do Szkoły Leśnej na Barbarce.

Amatorzy dwóch kółek włączyli się w ten sposób w Europejską Rywalizację Rowerową (European Cycling Challenge 2017). – Przez cały maj 2017 miasta europejskie walczą o pierwsze miejsce w liczbie kilometrów przejechanych rowerem. Rywalizacja jest otwarta dla każdego mieszkańca Torunia – informują w magistracie.

W programie festynu na Barbarce zaplanowano m.in. ognisko, grill, napoje, koncerty, występy sceniczne i konkursy z nagrodami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.