Nowy szpital wojewódzki na Bielanach będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju. W 36 miesięcy za 540 mln zł powstanie przemyślane funkcjonalnie prawdziwe miasteczko lecznicy, przyjazne dla pacjentów i ich rodzin.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwszym oddanym do użytku obiektem będzie budynek techniczno-garażowy, który poza główny węzłem cieplnym i stacją uzdatniania wody pomieści także stację dezynfekcji szpitalnych ścieków, stację transformatorową i miejsca postojowe dla karetek. Na dachu będzie miał system paneli fotogalwanicznych – zielona energia elektryczna posłuży do zasilania zewnętrznego oświetlenia w całym kompleksie. Zakończenie prac budowlanych i instalacyjnych zaplanowano w lipcu. W tym roku na Bielanach stanie też czteropoziomowy budynek parkingowy, co powinno rozwiązać część problemów związanych z funkcjonowaniem szpitala podczas trwającej inwestycji.

O tym, jak wygląda z bliska budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w i jak zaawansowane są prace przy tej największej obecnie inwestycji w regionie mogli się przekonać chętni podczas niedzielnego zwiedzania budowy (na zdjęciach). Inżynierowie z firmy Budimex, która za 540 mln zł zł wznosi nowa lecznicę, pokazali zwiedzającym m.in. montowaną z prefabrykatów konstrukcję wielopoziomowego parkingu, marmurową instalację z wmurowanym w nią poświęconym przez papieża Franciszka kamieniem węgielnym oraz miejsca, gdzie wznoszone są nowy główny budynek lecznicy i obiekty techniczne.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem