Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ślubowanie przyjął komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, który zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane przez młodych funkcjonariuszy. Szef kujawsko-pomorskich mundurowych podziękował też rodzinom ślubujących za wsparcie  dla nich.

Kapelan policjantów ks. prałat Stanisław Kotowski zwrócił szczególną uwagę na konieczność samodoskonalenia i kształtowania własnego ducha przez młodych funkcjonariuszy. Życzył im wytrwałości i powodzenia na szkoleniu.

Młodzi funkcjonariusze zaczną teraz szkolenie na kursie podstawowym w Szkole Policji w Słupsku. – Po zakończeniu szkolenia podstawowego powrócą do naszego województwa: dziewięciu do Bydgoszczy, siedmiu do Włocławka, pięciu do Torunia i Świecia, dwóch do Nakła, Inowrocławia i Wąbrzeźna, jeden do Tucholi oraz czterech do pionu kryminalnego KWP – mówi podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.