Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– The Steepwater Band przenoszą tradycję rocka lat 60. i 70. w XXI wiek, dodając mu współczesnej świeżości. Zespół jest wierny swoim korzeniom: amerykańskiemu bluesowi, który we własnych kompozycjach zgrabnie tłumaczy na język nowoczesności – opowiada Dariusz Kowalski, szef pubu przy ul. Legionów 36 w Toruniu.

Grupa powstała w Chicago w 1998 roku jako trio. Nazwa zespołu pochodzi od statku towarowego zobaczonego przez wokalistę i gitarzystę Jeffa Masseya w porcie nad jeziorem Michigan. Stylistycznie można ich określić jako ukłon w stronę bluesa brytyjskiego przepuszczony przez filtr współczesnego rocka. Obecną trasą koncertową promują swój szósty studyjny album „Shake Your Faith".

10 lipca w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi CJ Ramone – basista legendarnej formacji The Ramones. Toruńskim koncertem artysta będzie promował swój najnowszy solowy album „American Beauty".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.