Dziś rusza budowa biurowca GC Skwer na rogu Szosy Chełmińskiej i ul. Grudziądzkiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Będzie to czterokondygnacyjny biurowiec klasy A, o łącznej pow. ponad 3 tys. m kw. Na trzech piętrach znajdą się biura, na parterze lokale użytkowe, a w podziemiach parking na 54 auta. Budynek zostanie oddany do użytku w sierpniu 2018 r. Nowym inwestorem jest włocławska firma Transchem, która odkupiła teren wraz z całą dokumentacją od dotychczasowego właściciela – warszawskiej spółki General Services.

– Dotychczasowy inwestor podjął decyzję o odsprzedaży gruntu i dokumentacji GC Skwer, kupiliśmy więc tę rozpoczętą już inwestycję, żeby ją kontynuować i skończyć z sukcesem w przyszłym roku – mówi prezes zarządu Transchemu, Jarosław Pińkowski. – Ta nowa inwestycja wpisuje się w naszą strategię dywersyfikacji działalności biznesowej.

Jak twierdzi inwestor, stylistyka obiektu poprzez zastosowanie elementów elewacji z czerwonej cegły będzie nawiązywać do historycznej zabudowy Torunia przy jednoczesnym zachowaniu jego nowoczesnego charakteru.

– Jesteśmy mocno zainteresowani inwestowaniem w regionie kujawsko-pomorskim, tu mamy korzenie biznesowe, tu chcemy pozostać na kolejne lata. Inwestowanie w nieruchomości komercyjne wydaje się nam doskonałym sposobem na poszerzenie działalności spółki – wyjaśnia Pińkowski.

Obiekt postawi toruńska firma budowlana Hiram. Kierownikiem budowy jest Wiesław Bartłomiejus. – Z góry przepraszamy za drobne uciążliwości, jakie zazwyczaj wiążą się z budową. Czas realizacji jest krótki, więc nie powinno to być zbytnio odczuwalne dla mieszkańców okolicy i sąsiadujących firm – tłumaczy prezes firmy Hiram, Jacek Matuszewski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  mikry jakiś
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Straszny ten budynek. Najgorszy jest ten ceglasty wężyk. I pomyśleć, że pierwszy projekt był całkiem niezły; nie wiadomo dlaczego zmieniony przez spółkę GC. Co do wysokości, to obiekt miał być pierwotnie wyższy, ale władze Torunia kazały obniżyć. U nas wszystko musi mieć po trzy piętra, bo przecież Toruń to miasto zabytkowe... To paranoja jakaś jest. Nie tak daleko, za rynkiem inwestor chciał wybudować dosyć wysoki biurowiec ok. 10 pięter, zdaje się i powiedziano mu, że nie wolno, bo w Toruniu lotnisko jest !!! :D W Poznaniu samoloty latają nad centrum miasta w drodze do lotniska i jakoś biurowce im nie przeszkadzają ani hotele. W Warszawie tym bardziej. Tam lotnisko nieco bardziej oddalone, ale za to wieżowce dużo wyższe.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Takie paskudztwo! I to jeszcze w takim miejscu, gdzie ze względu na sąsiedztwo możliwa byłaby wysoka zabudowa.
  @nazwa.zastepcza W Toruniu nie wolno budować budynków wyższych niż 6 kondygnacji.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @red.bmx gdzie to jest zapisane?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ciekawe, czy archeolog miejski zainteresuje się tymi pracami zważywszy na niegdysiejsze znaleziska dokonane na tamtym rogu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  zarys tej nadbudowki powinien byc jakos uwidoczniony, Tak jako tak by ten budynek sie prezentowal Mam nadzieje ze to tylko gowniana wizualizacja
  już oceniałe(a)ś
  0
  0