Czterokondygnacyjny garaż już stoi, strop powstaje nad częścią parteru głównego budynku - trwa rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Bielanach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Widać już, jak dużą powierzchnię zajmą nowe budynki. Pojawia się coraz więcej pionowych elementów budynku. Nad częścią parteru nowego gmachu, w zachodnim skrzydle, jest już strop. Teraz powstają elementy nośne pierwszego piętra, a także część piwniczna szybu windy. We wschodnim skrzydle trwają jeszcze prace ziemne i zbrojenie płyt fundamentowych.

Zmontowano już czteropoziomowy budynek parkingu, zrobiony z prefabrykatów. To najbardziej zaawansowana część inwestycji. Do użytku zostanie on oddany jeszcze w tym roku. Pomieści ponad 400 aut.

Ekipy kładą tynki i dach na budynku technicznym, w którym będzie m.in. węzeł cieplny z awaryjnym źródłem ciepła, czyli kotłownią olejową, stacja uzdatniania wody oraz stacja transformatorowa. W lipcu, po zainstalowaniu wyposażenia technicznego, umieszczone w tym miejscu węzły cieplny i wodny oraz podczyszczalnia ścieków zostaną włączone do szpitalnych sieci.

Przypomnijmy, budowa lecznicy rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku, ma potrwać 3 lata. Koszt inwestycji to 540 mln zł, z czego same tylko prace budowlane pochłoną 336 mln zł. Po zakończeniu inwestycji na Bielany przeniesione zostaną oddziały zakaźny i psychiatryczny. Szpital dziecięcy pozostanie na Skarpie.

Kilka dni temu mieszkańcy Torunia mogli zwiedzać budowę nowego szpitala. Oprowadzali ich pracownicy Budimeksu, firmy, która jest głównym wykonawcą inwestycji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wydział lekarski coraz bliżej. To dobra wiadomość dla Kuj.-Pom.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0