Kierowca autobusu wiozącego 39 dzieci na wycieczkę nie zachował odpowiedniego odstępu i nie zdążył wyhamować, uderzając w tira. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzisiaj na trasie krajowej nr 67 w miejscowości Borek koło Lipna autobus wiozący 39 dzieci na wycieczkę, uderzył w tył tira skręcającego w lewo. – Jak ustalili policjanci, 50-letni kierowca autobusu nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu ciężarowego, nie zdążył wyhamować i uderzył w jego tył – mówi oficer prasowy KPP w Lipnie sierż. szt. Małgorzata Małkińska. – Na szczęście skończyło się na strachu i żadne z dzieci poważnie nie ucierpiało.

Kierowcy byli trzeźwi. Autokar nie nadawał się jednak do dalszej jazdy. – Policjanci za spowodowanie zagrożenia zabrali kierującemu autobusem mieszkańcowi powiatu brzeskiego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny – dodaje Małkińska. – Skierują też wniosek do Sądu Rejonowego w Lipnie o ukaranie mężczyzny.

Po podstawieniu nowego autokaru policjanci sprawdzili jego stan techniczny i dzieci kontynuowały wyjazd z nowym kierowcą.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem