KOD skrzykuje mieszkańców Torunia, by w niedzielę o godz. 21 pod siedzibą Sądu Okręgowego zaprotestować przeciwko reformom sądowym PiS
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To odpowiedź na wezwanie Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia". Zrzeszeni w nim sędziowie chcą protestować w niedzielę w Warszawie „w związku z przyjętymi przez Sejm zmianami w Krajowej Radzie Sądownictwa, ustroju sądów powszechnych oraz ujawnionym w nocy projektem PiS ustawy o Sądzie Najwyższym, których uchwalenie oznacza koniec demokratycznego państwa prawa i wprowadzenie jednolitej i niekontrolowanej władzy w Państwie”. Proponują, by ci, którzy nie mogą dojechać do stolicy, pikietowali pod najbliższym sądem.

Torunianie na miejsce manifestacji wybrali ul. Piekary, gdzie mieści się Sąd Okręgowy. Mają się tam spotkać w niedzielę 16 lipca o godz. 21. Wezmą ze sobą świece, by „stworzyć łańcuch światła i czystych intencji”. Organizatorzy z kujawsko-pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji proszą, by nie przynosić flag ani transparentów. Na zakończenie manifestacji planowany jest przemarsz pod kościół Ducha Świętego i złożenie świec pod tablicą upamiętniającą protesty torunian w stanie wojennym.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem