Wystawę fotografii Daniela Pacha "Nadwiślańskie krajobrazy" można oglądać na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Fotografie pokazują królową polskich rzek z różnych ujęć, o różnych porach roku. Pach wykonał część z nich z powietrza przy użyciu tzw. wiatrakowca.

Daniel Pach jest autorem i współautorem wielu albumów ukazujących piękno przyrody Kujawsko-Pomorskiego. Trzy fotografie jego autorstwa o tej tematyce zostały wybrane przez miesięcznik „Press” do zbioru najważniejszych fotografii ostatniego ćwierćwiecza w Polsce.

Pach to jeden z najbardziej utytułowanych fotografów w regionie kujawsko-pomorskim. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, wieloletni fotoreporter – pracował w „Gazecie Wyborczej” i „Gazecie Pomorskiej". Jego zdjęcia publikowały m.in. „Tygodnik Powszechny” i „Wprost". Laureat prestiżowych konkursów, m.in. Grand Press Photo. Zajmuje się zarówno fotografią prasową, albumową, jak i portretową oraz projektami komercyjnymi. Fotografuje mniejszości narodowe, ginącą kulturę i folklor Polski. Jest autorem wielu indywidualnych wystaw w kraju i za granicą. 

Wystawa na dziedzińcu ratusza potrwa do 8 września.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem